Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka PKM Duda zmieni nazwę

4
Podziel się:

To jedna z ważniejszych poprawek wprowadzonych do statutu firmy.

Dariusz Formela, prezes zarządu spółki Duda
Dariusz Formela, prezes zarządu spółki Duda (PKM Duda)
bECcIHSJ

Akcjonariusze PKM Duda podjęli decyzję w sprawie zmiany nazwy notowanej na GPW spółki na Gobarto. Zmiana nazwy to jedna z ważniejszych poprawek wprowadzonych do statutu firmy.

"Zmiany w statucie dostosowują ten dokument do standardów panujących na rynku kapitałowym. Upraszczają sposób zarządzania spółką i tym samym przypisują zdefiniowane kompetencje Zarządowi i Radzie Nadzorczej" - czytamy w komunikacie spółki.

PKM Duda zajmuje się m.in. skupem i ubojem mięsa wieprzowego i wołowego. Odbiorcami produktów spółki są zakłady przemysłu mięsnego, sieci handlowe prowadzące własny rozbiór mięsa.

bECcIHSL

Dariusz Formella, prezes PKM Duda podkreśla, że wraz ze zmianami zapisów w statucie kończy się okres tzw. restrukturyzacji bankowej spółki.

- Mamy jasny plan jak stać się nowoczesną grupą kapitałową operującą w segmencie surowcowym (fermy i pola), produkcyjnym (ubojnia wieprzowa i rozbiór dziczyzny), handlowym (Makton i NetBrokers) oraz przetwórczym (produkcja wędlin pod marką Gobarto i Stół Polski - marka własna Makton) - skomentował Dariusz Formela, cytowany w komunikacie prasowym.

Notowania akcji PKM Duda w tym roku

Obecnie głównym akcjonariuszem PKM Duda jest Cedrob, która posiada 66 procent akcji spółki - Naszym celem jest umocnienie Cedrob na pozycji krajowego lidera rynku drobiu. Jednak w związku z dużą popularnością mięsa wieprzowego wśród polskich konsumentów, postanowiliśmy rozwijać również „drugą nogę” naszej działalności. Zmiana nazwy spółki na Gobarto to posunięcie strategiczne, które ma umożliwić efektywny rozwój jej działalności dzięki większej współpracy z Cedrobem w ramach naszej grupy kapitałowej - skomentował Andrzej Goździkowski, Prezes Zarządu Cedrob S.A. i Przewodniczący Rady Nadzorczej PKM Duda S.A, cytowany w komunikacie.

bECcIHSR

Podano także, że proces integracji postępuje również wewnątrz grupy PKM Duda. Akcjonariusze firmy wyrazili zgodę na połączenie jej ze spółkami zależnymi Centrum Mięsne MAKTON Sp. z o.o., Polski Koncern Mięsny TUCZ Sp. z o.o. oraz Polska Wołowina Sp. z o.o. zgodnie z przedstawionym planem połączenia ustalonym między stronami transakcji.

bECcIHTm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
andy
5 lata temu
Duda bardzo źle się kojarzy (żałosny prezydent, przewodniczący Solidarności). Nic dziwnego, że zmieniają.
m-53
5 lata temu
[QUOTE] skupem i ubojem mięsa wieprzowego i wołowego [/QUOTE] co to za bzdura. Ubój mięsa???
gg
5 lata temu
Ale jak to?! Przecież duda sprzedawał kiełbasę wyborczą!!
bECcIHTn
gość
5 lata temu
Widać nie chcieli, aby nazwa się żle kojarzyła