Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka TIM wyda 7,5 miliona euro na centrum logistyczne

0
Podziel się:

Walne TIM-u zdecyduje w styczniu o sprzedaży nieruchomości w Siechnicach, na której znajduje się dotychczasowe centrum logistyczne spółki.

Krzysztof Folta, prezes TIM SA
Krzysztof Folta, prezes TIM SA (TIM SA)
bEDPITpN

TIM liczy na wzrost sprzedaży internetowej. Dlatego ma w planach powiększenie i usprawnienie działania centrum logistycznego. Na automatyzację tego obiektu wyda w latach 2016-2018 około 7,5 mln euro - poinformował Krzysztof Folta, prezes spółki.

Walne TIM-u zdecyduje w styczniu o sprzedaży nieruchomości w Siechnicach, na której znajduje się dotychczasowe centrum logistyczne spółki o powierzchni 12 tys. m kw. Operator, który kupi nieruchomość, ma rozbudować magazyn o kolejne 30 tys. m kw. i wynajmować go grupie TIM.

_ Poprawa logistyki jest dla nas teraz kluczowym tematem. Liczba małych i średnich zamówień internetowych rośnie, co wymaga usprawnienia dostaw. Zakładamy, że w przyszłym roku ok. 60 proc. naszych przychodów będzie przynosiła sprzedaż internetowa _ - powiedział Folta.

bEDPITpP

_ Rozbudową magazynu zajmie się podmiot, który kupi nieruchomość w Siechnicach. My przeznaczymy ok. 7,5 mln euro na jego wyposażenie w automatykę _ - dodał.

Środki te spółka zamierza wydać w dwóch etapach. W pierwszym etapie przeznaczy na automatyzację ok. 4 mln euro w 2016 r., a w następnym ok. 3,5 mln euro w latach 2017-2018.

TIM zakłada, że inwestycje zrealizowane w centrum logistycznym w pierwszym etapie, pozwolą na zwiększenie maksymalnej przepustowości z obecnych 12 tys. linii na dobę do 48 tys. linii na dobę oraz obniżenie całkowitych kosztów realizacji linii zamówienia wraz z kosztami transportu o 30 proc.

TIM oczekuje, że cena sprzedaży netto metra kwadratowego nieruchomości w Siechnicach nie będzie niższa niż 110 zł, a łączna cena sprzedaży netto nie będzie niższa niż wartość księgowa, czyli 34,7 mln zł.

bEDPITpV

Po trzech kwartałach 2014 r. grupa TIM zanotowała 381 mln zł przychodów, 9,3 mln zł straty operacyjnej oraz 7,9 mln zł straty netto przypadającej na akcjonariuszy podmiotu dominującego.

Od III kwartału w wynikach grupy konsolidowane były rezultaty osiągnięte przez spółki zależne: EL-IT oraz Sun Electro. Folta poinformował, że ich wpływ na wyniki osiągnięte przez grupę w tym okresie był znikomy i zaczną być one bardziej widoczne w II połowie 2015 r.

bEDPITqq
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)