Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sprzedaż w centrach Factory wzrosła o 14% r/r, odwiedzalność o 10% w 2016 r.

0
Podziel się:
Sprzedaż w centrach Factory wzrosła o 14% r/r, odwiedzalność o 10% w 2016 r.

Sprzedaż w centrach Factory, zarządzanych przez Neinver w Polsce, wzrosła średnio o 14% r/r w 2016 roku. Liczba odwiedzających wyniosła 15 mln osób, co oznacza wzrost o 10% w skali roku, podała spółka.

"Bardzo dobre wyniki centrów Factory w Polsce, jak również outletów w pozostałych pięciu krajach to efekt wieloletniego doświadczenia Neinver w zarządzaniu. Starannie dobieramy marki, które oferujemy naszym klientom, wprowadzamy nowe usługi i dbamy o skuteczną promocję" - powiedziała country manager Neinver w Polsce Bożena Gierszewska-Mroziewicz, cytowana w komunikacie.

Europejscy konsumenci są coraz bardziej świadomi - szukają produktów najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach, również w Polsce, gdzie rynek outletowy wciąż się rozwija, dodała.

W Polsce centra Neinver w 2016 roku zwiększyły sprzedaż średnio o 14% i przyciągnęły 15 mln odwiedzających, czyli 10% więcej niż w 2015 r. Factory pozostaje wiodącą marką outlet w kraju.

Neinver podał, że kontynuuje swoją strategię rozwoju, wchodząc na rynek czeski, poprzez joint venture z The Prague Outlet. To już ósmy rynek, na którym firma jest obecna. Pod koniec 2017 roku zostanie otwarte centrum Prague The Style Outlets. Spółka ogłosiła również początek przygotowań do budowy Amsterdam The Style Outlets, będącego pierwszym projektem firmy w Holandii.

Ponadto, Neinver podpisał umowy na zarządzanie obiektami należącymi do innych developerów - Fashion Outlet Barakaldo w Hiszpanii (właściciel: Lar Espana), Halle Leipzig The Style Outlets w Niemczech oraz Metropolitan Outlet w Bydgoszczy (we współpracy z Carrefour Polska).

Factory Outlet to największa sieć centrów wyprzedażowych w Polsce, w największych miastach: Warszawa (Ursus, Annopol), Poznań, Wrocław i Kraków. Na polskim rynku centra Factory obecne są od 2002 roku, kiedy Neinver otworzył pierwsze centrum wyprzedażowe w Polsce - Factory Warszawa Ursus.

Neinver jest jednym z czołowych europejskich deweloperów, inwestorów oraz zarządców nieruchomości i funduszy. Firma zajmuje się budownictwem, wynajmem i zarządzaniem szerokim wachlarzem nieruchomości, wśród których znajdują się obiekty handlowe, parki przemysłowe i kompleksy biurowe. Grupa działa w Hiszpanii, Polsce, Francji, Niemczech, Włoszech, Portugalii oraz Holandii.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)