Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stopy procentowe w Polsce. RPP nie wyklucza kolejnych działań

0
Podziel się:

- W ocenie Rady napływające dane wskazują na spowolnienie dynamiki aktywności gospodarczej oraz wzrost ryzyka utrzymania się inflacji poniżej celu w średnim okresie - napisano w komunikacie.

Stopy procentowe w Polsce. RPP nie wyklucza kolejnych działań
(Narodowy Bank Polski/Flickr)
bFeNahIR

RPP nie wyklucza dalszego dostosowania polityki pieniężnej, jeśli napływające informacje, w tym projekcja inflacji, potwierdzą istotne ryzyko utrzymania się dynamiki CPI w średnim okresie poniżej celu NBP - wynika z komunikatu po październikowym posiedzeniu Rady.

_ - Rada nie wyklucza dalszego dostosowania polityki pieniężnej, jeśli napływające informacje, w tym listopadowa projekcja, potwierdzą istotne ryzyko utrzymania się inflacji poniżej celu w średnim okresie _ - napisano w komunikacie po październikowym posiedzeniu.

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu obniżyła stopę referencyjną o 50 pb, wynosić będzie ona od czwartku 2,00 proc. w skali rocznej. Stopa lombardowa obniżona została o 100 pb do 3,00 proc. Stopa depozytowa pozostała bez zmian, 1,00 proc., a stopa redyskonta weksli została obniżona o 50 pb do 2,25 proc.

bFeNahIT

_ - W ocenie Rady napływające dane wskazują na spowolnienie dynamiki aktywności gospodarczej oraz wzrost ryzyka utrzymania się inflacji poniżej celu w średnim okresie _ - napisano we fragmencie uzasadniającym październikową decyzję.

_ - W Polsce dane o aktywności w III kw. sygnalizują dalsze spowolnienie dynamiki wzrostu gospodarczego _ - dodano.

18 z 21 ankietowanych wcześniej przez PAP ekonomistów było zdania, że RPP w październiku obniży stopy procentowe o 25 punktów bazowych 3 ekonomistów oczekiwało cięcia stóp o 50 punktów bazowych.

bFeNahJu
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)