Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Strategia Krka zakłada umiarkowany wzrost przychodów i akwizycje w l. 2016-2020

0
Podziel się
Strategia Krka zakłada umiarkowany wzrost przychodów i akwizycje w l. 2016-2020
bEhvKefF

Strategia Krka na lata 2016-2020 zakłada m.in. umiarkowany wzrost sprzedaży i utrzymanie - w pierwszym roku strategii - zysku na obecnym poziomie. Przewiduje również utrzymanie polityki dywidendowej (do 50% skonsolidowanego zysku netto na dywidendę) i wzrost aktywności w akwizycjach, podała spółka.

"W nowej pięcioletniej strategii przewidziany jest umiarkowany wzrost sprzedaży, podczas gdy zysk netto, w przypadku rozwoju organicznego, w pierwszym roku nowej strategii pozostanie na obecnym poziomie. Oprócz wzrostu organicznego, Krka będzie nawet bardziej intensywnie poszukiwać okazji do przejęć, by zdobyć nowe rynki i produkty" - czytamy w komunikacie.

Inwestycje pozostaną na poziomie zbliżonym do lat ubiegłych, podano także.

bEhvKefH

"Krka będzie kontynuować realizację polityki wzrostu dywidendy, w której do 50% skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej za poprzedni rok jest przeznaczane na dywidendę i gdzie proporcja zysku przeznaczana na dywidendę zależy od potrzeb finansowych spółki związanych z inwestycjami i akwizycjami" - czytamy dalej.

Spółka podała, że jej zysk netto jest prognozowany na poziomie ubiegłorocznym w całym 2015 r., gdy wyniósł 166,16 mln euro. W 2016 r. grupa zamierza mieć 1,21 mld euro sprzedaży i ok. 160 mln euro zysku.

Grupa Krka to słoweńska firma farmaceutyczna. W kwietniu 2012 roku zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

bEhvKegi
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)