Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Strategia TDJ zakłada inwestycje w nowe spółki i utrzymanie kontroli w obecnych

0
Podziel się:

Strategia TDJ na lata 2018-2022 w obszarze TDJ Equity przewiduje dywersyfikację portfela inwestycyjnego przy jednoczesnym utrzymaniu kontroli w spółkach portfelowych, podała grupa. Zakładany horyzont inwestycyjny to 5 lat.

Strategia TDJ zakłada inwestycje w nowe spółki i utrzymanie kontroli w obecnych

"Konsekwencją realizacji przyjętych w 2010 roku założeń strategicznych, było opracowanie nowej strategii TDJ na lata 2018-2022, której celem jest budowa długoterminowej wartości firmy. Cel ten osiągniemy poprzez efektywne inwestycje, których fundamentem jest wyprzedzanie trendów, dywersyfikacja, solidne finanse i bycie preferowanym inwestorem, tworzącym znaczącą wartość dodaną dla spółek" - powiedział Tomasz Domogała, przewodniczący rady nadzorczej i właściciel TDJ, cytowany w komunikacie.

W ramach obszaru TDJ Equity w strategii założono dywersyfikację portfela inwestycyjnego.

"Dywersyfikacja dotyczy zarówno ekspozycji branżowej, ekspozycji geograficznej w zakresie rynków, na których działają nasze spółki czy też ekspozycji na cykle koniunkturalne. Dywersyfikacja odbędzie się poprzez:

- Inwestycje w spółki z nowych branż;

- Inwestycje w spółki skalowalne, o wysokim potencjale eksportowym" - czytamy w prezentacji.

Jednocześnie TDJ pozostanie strategicznym inwestorem w spółkach, które obecnie kontroluje, niemniej, w zależności od potrzeb inwestycyjnych dopuszcza, w perspektywie 5-letniej, zmniejszenie udziału w nich do poziomu 20-40%, przy założeniu zachowania kontroli.

"Będziemy wspierać realizację długoterminowych strategii rozwoju naszych spółek portfelowych, a w ramach strategii będziemy oczekiwać jasnych polityk dywidendowych. Będziemy dostosowywać strukturę grupy i dokumenty korporacyjne spółek portfelowych do nowej strategii TDJ" - czytamy dalej.

Horyzont inwestycyjny to co najmniej 5 lat.

TDJ planuje inwestować w pakiety kontrolne:

- spółek dojrzałych o preferowanej wartości EV 25-100 mln euro. Grupa jest otwarta na mniejsze spółki z potencjałem do konsolidacji, jak również gotowa na większe transakcje, nawet do 200 mln euro, w zależności od okazji rynkowych;

- spółek z dużą perspektywą wzrostu i zdolnością do generowania dodatnich przepływów pieniężnych;

- spółek o skalowalnym modelu biznesowym i istotnym potencjale eksportowym;

- spółek z własnym produktem, marką lub inną długoterminową przewagą konkurencyjną;

- spółek zlokalizowanych przede wszystkim w Polsce.

"TDJ jest otwarty na inwestycje w nowych dla siebie sektorach: automotive, chemii specjalistycznej, kosmetycznym, logistycznym, meblarskim, opakowaniowym, recyklingowym, spożywczym oraz systemów zabezpieczeń i aparatury kontrolno-pomiarowej, jak również spółki dostarczające rozwiązania dla powyższych sektorów z zakresu technologii, maszyn i IT" - podano także.

"Budowę długoterminowej wartości obszaru Equity opieramy na indywidualnym podejściu inwestycyjnym, dostosowanym do specyfiki i potrzeb konkretnej inwestycji. Dzięki wsparciu finansowemu zapewniamy spółkom portfelowym dynamiczny rozwój i możliwość wykorzystania pojawiających się szans rynkowych. Centrum Kompetencji TDJ, oparte o najwyższej klasy ekspertów, które tworzymy we wszystkich najważniejszych dla rozwoju spółek obszarach, jest i będzie naszą kluczową przewagą konkurencyjną, która pozwoli na aktywne wsparcie spółek portfelowych w ich dynamicznym rozwoju" - skomentowali Magdalena Zajączkowska- Ejsymont i Jacek Leonkiewicz, partnerzy zarządzający TDJ Equity.

TDJ to rodzinna firma inwestycyjna, prowadząca od ponad 40 lat działalność w wielu sektorach gospodarki. Jest większościowym akcjonariuszem spółek notowanych na GPW m.in.: Famuru, PGO i Zametu oraz niepublicznych : NIUW "Glinik" i FPM. Inwestuje również w obszarze nieruchomości oraz Venture. Poprzez Fundację TDJ wspiera edukację i rozwój dzieci i młodzieży.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)