Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
farmacja
25.08.2015 19:47

Synektik eksportuje radiofarmaceutyk IASOcholine do Czech i Słowacji

Radiofarmaceutyki pozwalają na szybką i skuteczną diagnozę najczęściej występującego nowotworu układu moczowego u mężczyzn, jakim jest rak prostaty, a także nowotworów nerek i gruczołu moczowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(skynesher/ iStockphoto)

Synektik rozpoczął eksport radiofarmaceutyku IASOcholine do Czech i Słowacji, poinformował prezes Cezary Kozanecki. Radiofarmaceutyki pozwalają na szybką i skuteczną diagnozę najczęściej występującego nowotworu układu moczowego u mężczyzn, jakim jest rak prostaty, a także nowotworów nerek i gruczołu moczowego.

- Eksport radiofarmaceutyku IASOcholine do Czech i Słowacji pozwoli nam na zwiększenie skali działalności oraz umocnienie pozycji na polskim oraz międzynarodowym rynku radioznaczników. W kwietniu 2015 roku otrzymaliśmy pozytywną decyzję dotyczącą dorejestrowania naszego zakładu produkcyjnego w Warszawie, jako miejsca wytwarzania IASOcholine, co umożliwiło nam rozpoczęcie komercyjnego wytwarzania preparatu. Warto też zauważyć, że IASOcholine jest produktem wysokomarżowym, co dodatkowo pozytywnie wpływa na rentowność produkcji - powiedział Kozanecki, cytowany w komunikacie.

Według niego rosnące zapotrzebowanie na radiofarmaceutyki specjalne takie jak np. IASOcholine wynika ze szczególnych właściwości tego preparatu, które pozwalają na szybką i skuteczną diagnozę najczęściej występującego nowotworu układu moczowego u mężczyzn, jakim jest rak prostaty, a także nowotworów nerek i gruczołu moczowego.

Grupa Synektik jako jedyna firma w Polsce posiada własne, cztery zarejestrowane produkty radiofarmaceutyczne, co daje jej możliwość realizacji dostaw na teren Czech, Słowacji, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy oraz Białorusi i stanowi duży potencjał eksportowy. Rynek czeski i słowacki charakteryzują się dużym stopniem rozwoju - liczba wykonywanych badań jest zauważalnie większa niż w Polsce. Rocznie w Czechach i Słowacji wykonywanych jest ponad 42 tys. badań, z czego duża ilość z udziałem radioznaczników specjalnych.

Notowania tygodniowe akcji Synektik

Grupa Synektik jest wiodącym dostawcą innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej. Zajmuje się sprzedażą urządzeń medycznych oraz rozwiązań informatycznych stosowanych w radiologii, a także prowadzi laboratorium badawcze aparatury do diagnostyki obrazowej oraz serwis sprzętu medycznego. Spółka jest również pierwszym w Polsce komercyjnym producentem radiofarmaceutyków wykorzystywanych w diagnostyce onkologicznej (PET). Synektik powstał w 2001 roku, od sierpnia 2011 roku akcje spółki notowane były na NewConnect, a w październiku 2014 r. zadebiutowały na rynku regulowanym GPW.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: farmacja, snt, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz