Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Synthos złożył ofertę nabycia INEOS Styrenics za 80 mln euro

0
Podziel się:

Synthos złożył ofertę nabycia całości kapitału zakładowego INEOS Styrenics European Holding B.V. od INEOS Industries Holdings Limited za 80 mln euro.

Synthos złożył ofertę nabycia INEOS Styrenics za 80 mln euro
(Synthos)

Synthos złożył ofertę nabycia całości kapitału zakładowego INEOS Styrenics European Holding B.V. od INEOS Industries Holdings Limited za 80 mln euro, podała spółka.

"Nabycie kapitału zakładowego spółki skutkować będzie między innymi pośrednim nabyciem podmiotów zależnych spółki znajdujących się we Francji, Holandii oraz Turcji oraz zostanie dokonane wraz z nabyciem aktywów należących obecnie do INEOS Styrenics International SA, będącego podmiotem zależnym Adresata Oferty z siedzibą w Szwajcarii , wraz z powyższymi stanowiące całość działalności EPS prowadzoną przez Grupę INEOS" - czytamy w komunikacie.

Zawarcie umowy sprzedaży oraz decyzja o przyjęciu oferty zależą od zakończenia przez adresata oferty konsultacji z właściwymi miejscowymi lub centralnymi radami zakładowymi we Francji i Holandii, a następnie obowiązku konsultacji z Europejską Radą Zakładową.

"Cena planowanego nabycia, w tym nabycia szwajcarskich aktywów, wynosi 80 000 000 euro, z zastrzeżeniem możliwych korekt" - czytamy dalej.

Oferta wygaśnie automatycznie i nie może zostać przyjęta po godzinie 17:00 czasu londyńskiego w dacie, która nastąpi wcześniej: 31 sierpnia 2016 r. lub w piątym dniu roboczym po dacie zakończenia konsultacji, w zależności od tego, która z tych dat nastąpi wcześniej.

Synthos został poinformowany o zakończeniu procesu konsultacji 5 maja 2016 r, w godzinach wieczornych.

Grupa kapitałowa Synthos jest czołowym producentem surowców chemicznych w Polsce i Europie. Spółka jest pierwszym w Europie producentem kauczuków emulsyjnych, siódmym na świecie producentem kauczuków różnorakich oraz trzecim europejskim producentem polistyrenu do spieniania. W 2015 r. skonsolidowane przychody spółki wyniosły 4,06 mld zł.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)