Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szałamacha: Dochody budżetu z dywidend mogą wynieść ok. 3 mld zł w tym roku

0
Podziel się
Szałamacha: Dochody budżetu z dywidend mogą wynieść ok. 3 mld zł w tym roku
bEpLSWSZ

Dochody budżetu z dywidend wypłacanych przez spółki z udziałem Skarbu Państwa mogą wynieść w br. ok. 3 mld zł wobec zaplanowanych w ustawie budżetowej 4,5 mld zł, szacuje minister finansów Paweł Szałamacha.

"Wpływy z dywidend będą w tym roku niższe niż zapisane w budżecie, a to dlatego, że po dyskusji z ministrem energii wzięliśmy pod uwagę plany inwestycyjne polskich firm, potrzeby w energetyce. W związku z tym, dywidendy zadeklarowane podczas zgromadzeń akcjonariuszy, które już się odbyły w czerwcu ostatecznie przyniosły nieco niższe wpływy. Szacuję je dzisiaj na poziomie ok. 3 mld zł na przestrzeni całego roku" - powiedział Szałamacha podczas konferencji prasowej.

"Dziennik Gazeta Prawna" podał dziś, że dochody budżetu z tytułu dywidend mogą być w tym roku nawet o 2 mld zł niższe, niż zaplanowane 4,5 mld zł.

bEpLSWTb

Gazeta zwróciła uwagę, że minister skarbu Dawid Jackiewicz informował, że 36% z zaplanowanych na ten rok 4,5 mld zł ma pochodzić od branży energetycznej.

"Tymczasem po walnych zgromadzeniach Enei, Energi, PGE i Tauronu, które podzieliły zeszłoroczny zysk, okazało się, że budżet może liczyć łącznie na 430 mln zł. Rok wcześniej te same firmy wpłaciły do budżetu 1 344 mln zł" - czytamy w "DGP".

bEpLSWTC
energetyka
forex
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)