Notowania

górnictwo
21.08.2018 18:05

Szymon Adamczyk zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Alumetalu

Szymon Adamczyk zrezygnował z funkcji prezesa zarządu i członka zarządu Alumetalu i spółek zależnych, podała spółka. Rezygnacja została złożona ze skutkiem na dzień 30 września 2018 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W piśmie pan Szymon Adamczyk wskazał, iż rezygnacja ma miejsce po zrealizowaniu wszystkich kluczowych zadań, jakie rada nadzorcza postawiła przed zarządem w 2018 roku początkowo ich wykonanie planowane było przed upływem poprzedniej kadencji, w tym między innymi:

- sfinalizowaniu inwestycji i uruchomieniu zakładu produkcyjnego na Węgrzech, ustabilizowaniu jego działalności operacyjnej oraz poprawieniu wyników finansowych,

- rozbudowaniu i uruchomieniu zakładu stopów wstępnych w Gorzycach,

- przygotowaniu biznes planu na modernizację zakładu w Kętach, który został zaakceptowany przez radę nadzorczą w dniu 16 lipca 2018 roku,

- przygotowaniu 'Strategii rozwoju grupy kapitałowej Alumetal SA na lata 2018-2022', która została zaakceptowana przez radę nadzorczą w dniu 16 lipca 2018 r." - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie Szymon Adamczyk deklaruje gotowość do dalszego wspierania rozwoju grupy kapitałowej Alumetal, w tym przez uczestnictwo w innych organach spółek z grupy i szerokiej współpracy na wzajemnie uzgodnionych zasadach, podano także.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Alumetalu sięgnęły 1 456 mln zł w 2017 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz