Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szymon Adamczyk zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Alumetalu

0
Podziel się

Szymon Adamczyk zrezygnował z funkcji prezesa zarządu i członka zarządu Alumetalu i spółek zależnych, podała spółka. Rezygnacja została złożona ze skutkiem na dzień 30 września 2018 r.

Szymon Adamczyk zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Alumetalu
bEgwdMUR

"W piśmie pan Szymon Adamczyk wskazał, iż rezygnacja ma miejsce po zrealizowaniu wszystkich kluczowych zadań, jakie rada nadzorcza postawiła przed zarządem w 2018 roku początkowo ich wykonanie planowane było przed upływem poprzedniej kadencji, w tym między innymi:

- sfinalizowaniu inwestycji i uruchomieniu zakładu produkcyjnego na Węgrzech, ustabilizowaniu jego działalności operacyjnej oraz poprawieniu wyników finansowych,

- rozbudowaniu i uruchomieniu zakładu stopów wstępnych w Gorzycach,

bEgwdMUT

- przygotowaniu biznes planu na modernizację zakładu w Kętach, który został zaakceptowany przez radę nadzorczą w dniu 16 lipca 2018 roku,

- przygotowaniu 'Strategii rozwoju grupy kapitałowej Alumetal SA na lata 2018-2022', która została zaakceptowana przez radę nadzorczą w dniu 16 lipca 2018 r." - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie Szymon Adamczyk deklaruje gotowość do dalszego wspierania rozwoju grupy kapitałowej Alumetal, w tym przez uczestnictwo w innych organach spółek z grupy i szerokiej współpracy na wzajemnie uzgodnionych zasadach, podano także.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Alumetalu sięgnęły 1 456 mln zł w 2017 r.

bEgwdMVu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)