Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tarczyński negocjuje duży kontrakt z Biedronką

39
Podziel się:

Spółka liczy, że nawiązanie współpracy z właścicielem sieci sklepów Biedronka może otworzyć nowy znaczący kanał dystrybucji ich produktów.

Tarczyński negocjuje duży kontrakt z Biedronką
(Lukasz Ostalski/REPORTER)

Tarczyński rozpoczął współpracę z Jeronimo Martins Polska (JMP) w zakresie dystrybucji swoich produktów. Na razie podpisano umowę dotyczącą pojedynczego zamówienia, ale producent kabanosów negocjuje z właścicielem sieci sklepów Biedronka warunki stałej współpracy. Informacje te przyczyniły się do mocnego wzrostu cen akcji spółki w piątek.

W komunikacie spółki czytamy, że zamówienie zostanie zrealizowane w terminie maksymalnie 10 dni od jego otrzymania. W tym terminie nastąpi dostawa wszystkich produktów objętych zamówieniem do JMP.

Tarczyński podał również, że prowadzi negocjacje z Jeronimo Martins Polska w zakresie podpisania ramowej umowy o stałej współpracy, obejmującej dostawy do wszystkich centrów logistycznych JMP produktów przygotowanych indywidualnie do dystrybucji przez JMP.

Spółka liczy, że nawiązanie współpracy z właścicielem sieci sklepów Biedronka może otworzyć nowy znaczący kanał dystrybucji ich produktów. To natomiast wpłynie na sprzedaży firmy i jej wyniki.

Dzięki informacją dotyczącym nowych umowy z Jeronimo Martins Polska, akcje Tarczyńskiego w piątek mocno zyskują na wartości. Po 90 minutach handlu drożały o ponad 5 procent.

Notowania akcji spółki Tarczyński w piątek

Tarczyński jest wiodącym producentem wyrobów wędliniarskich w Polsce, oferującym produkty pod markami Tarczyński, Dobrosława oraz Starpeck. Grupa produkuje ok. 500 wyrobów mięsno-wędliniarskich. Strategicznym obszarem działalności jest segment produktów premium. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w czerwcu 2013 roku.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(39)
tok
7 lat temu
chyba nowe padliny
tok
7 lat temu
Chyba nowe padliny
Karol 1952
7 lat temu
Chłam ...
:D
7 lat temu
zadnego miesa i wedlin w marketach bym nie kupila!
eeee
7 lat temu
Byle nie Sokołów, ponieważ oni, na potrzeby polskiego rynku, produkują wędliny z duńskiego mięsa, a polskie,dobre i zdrowe wysyłają do Danii.
...
Następna strona