Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tauron chce docelowo przeznaczać na dywidendę min. 40% skonsolidowanego zysku

3
Podziel się:
Tauron chce docelowo przeznaczać na dywidendę min. 40% skonsolidowanego zysku
bELormsB

Nowa polityka dywidendowa Taurona Polskiej Energii zakłada wypłatę przynajmniej 40% skonsolidowanego zysku netto w formie dywidendy w perspektywie długoterminowej, podała spółka. Pierwsza wypłata jest możliwa w 2020 r.

"Zgodnie z przyjętą polityką dywidendową spółka w perspektywie długoterminowej planuje wypłatę dywidendy w wysokości minimum 40% skonsolidowanego zysku netto. Intencją spółki jest zapewnienie stopy dywidendy na poziomie konkurencyjnym w stosunku do długoterminowych instrumentów dłużnych emitowanych na rynku polskim przez spółki z ratingiem inwestycyjnym" - czytamy w komunikacie.

Na ostateczną rekomendację w sprawie podziału zysku wpływ będą miały dodatkowe czynniki, w szczególności sytuacja płynnościowa grupy, sytuacja rynkowa, realizacja polityki inwestycyjnej, koszt oraz możliwości pozyskania finansowania, wymogi prawa oraz zapisy umów finansowych, w szczególności dotyczące nie przekraczania określonego poziomu wskaźnika zadłużenia, a także zapewnienie ratingu na poziomie inwestycyjnym.

bELormsD

Zarząd spółki będzie dokonywał okresowych przeglądów polityki dywidendowej, podkreślono także.

"Spółka jednocześnie nadmienia, iż prognozy będące podstawą strategii wskazują, że pierwszym rokiem, w którym możliwa będzie wypłata dywidendy, będzie rok 2020" - czytamy dalej.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

bELormte
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
dfff
5 lata temu
Tauron to złodzieje
obs
5 lata temu
Po następnych wyborach i zmianie władzy jest to możliwe.
fel
5 lata temu
A ci z inwestycjami odtworzeniowymi ?
bELormtf