Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tauron: Decyzje dot. modernizacji bloków będą zależały od kształtu rynku mocy

0
Podziel się:
Tauron: Decyzje dot. modernizacji bloków będą zależały od kształtu rynku mocy

Decyzje dotyczące zakresu prac modernizacyjnych związanych z dostosowaniem bloków energetycznych do konkluzji BAT będą zależeć od ostatecznego kształtu rynku mocy w Polsce, poinformował wiceprezes Taurona Polskiej Energii Marek Wadowski.

"Kluczowym elementem jest rynek mocy. Od jego ostatecznego kształtu zależy, co będziemy modernizować" - powiedział Wadowski dziennikarzom.

Wskazał, że firmy energetyczne mogą też podejmować decyzje na podstawie wygranych w pierwszej aukcji i w związku z tym lata 2019-2021 mogą się okazać okresem intensywnych remontów w branży.

Tauron wcześniej wskazywał, że szacuje łączny koszt dostosowania swoich elektrowni do konkluzji BAT na poziomie 500-800 mln zł.

"To jest 50-90 mln zł na jeden blok. Pytanie, ile będziemy modernizować bloków" - powiedział wiceprezes.

Wskazał też, że grupa jest zainteresowana udziałem w ogłoszonym przez NCBR programie modernizacji bloków 200 MW.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)