Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
30.11.2018 17:54

Tauron jest wstępnie zainteresowany sprzedażą swoich udziałów w PGE EJ1 

Warszawa, 30.11.2018 (ISBnews) - Tauron Polska Energia wyraził wstępne zainteresowanie sprzedażą wszystkich posiadanych udziałów w PGE EJ1 sp. z o.o., podała spółka. Tauron posiada 10% udziałów w PGE EJ1 sp. z o.o.

Podziel się
Dodaj komentarz

Polska Grupa Energetyczna (PGE) wcześniej w tym tygodniu wyraziła wstępne zainteresowanie nabyciem pozostałych 30% udziałów w spółce zależnej PGE EJ1. Podano wówczas, że celem PGE jest restrukturyzacja operacyjna i kosztowa spółki oraz integracja działalności w ramach Grupy PGE.

Z kolei wczoraj KGHM Polska Miedź podał, że jest wstępnie zainteresowany sprzedażą posiadanych 10% udziałów w PGE EJ1.

PGE EJ1 to spółka odpowiedzialna za przygotowanie i realizację inwestycji polegającej na budowie i eksploatacji pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Aktualnie PGE jest posiadaczem 70% udziałów w spółce. Pozostali udziałowcy to: Enea, KGHM Polska Miedź i Tauron Polska Energa, którzy posiadają po 10% udziałów.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz