Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tauron ma umowę kredytu z BGK wys. 1 mld zł m.in. na refinansowanie obligacji

0
Podziel się:

Tauron Polska Energia podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowę kredytu na kwotę 1 000 000 000 zł, z którego środki zostaną przeznaczone na refinansowanie obligacji spółki objętych przez BGK w latach 2014-2015, których termin wykupu przypada w latach 2019-2020 (w łącznej kwocie 270 000 000 zł) oraz finansowanie wydatków inwestycyjnych Grupy Tauron, podała spółka.

Tauron ma umowę kredytu z BGK wys. 1 mld zł m.in. na refinansowanie obligacji

"Zgodnie z umową kredytu środki będą udostępnione do 31 grudnia 2020 r., a spłacane będą w równych ratach kapitałowych w okresie od 2024 r. do 2033 r. Oprocentowanie będzie określane na podstawie zmiennej stopy procentowej (WIBOR 6M) powiększonej o marżę BGK" - czytamy w komunikacie.

Zawarcie umowy kredytu przyczyni się do wzmocnienia stabilności finansowej spółki poprzez pozyskanie nowego źródła finansowania oraz wydłużenie terminu zapadalności zadłużenia, podano również.

Kredyt zostanie uruchomiony po spełnieniu standardowych dla tego typu finansowania warunków zawieszających.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)