Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tauron może sprzedać farmy wiatrowe

0
Podziel się:

Wiceprezes Tauronu powiedział, że rozmawia obecnie z jednym inwestorem.

Tauron może sprzedać farmy wiatrowe
(TAURONPE)

Tauron Polska Energia może niedługo zakończyć rozmowy w sprawie sprzedaży spółki Marselwind, do której wniesiono farmy wiatrowe - poinformował wiceprezes Krzysztof Zawadzki.

- Ja myślę, że w najbliższym czasie będziemy powoli kończyć te rozmowy - powiedział Zawadzki.

Tauron rozmawia obecnie tylko z jednym inwestorem. - Mieliśmy, oczywiście, więcej niż jedną ofertę na stole. W ostatnich tygodniach rozmawialiśmy z tylko jednym oferentem - powiedział wiceprezes.

Podkreślił, że sytuacja na rynku energii odnawialnej diametralnie się zmieniła od momentu rozpoczęcia procesu sprzedaży.

- Projekt ten opiera się na odbiorze energii elektrycznej i certyfikatów, które gwarantują inwestorowi odpowiednią stopę zwrotu. Nastąpił bardzo duży spadek, zarówno cen certyfikatów, jak i cen energii elektrycznej. To spowodowało, że wycena może się dość znacząco różnić od momentu, w którym Tauron rozpoczął rozmowy - tłumaczy Zawadzki.

Dodał jednak, że Tauron nie chciałby sprzedawać tych aktywów poniżej ich wartości księgowej.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)