Notowania

energetyka
05.09.2016 14:03

Tauron może wypłacić dywidendę wcześniej niż w 2020 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

Tauron Polska Energia nie wyklucza, że wypłaci dywidendę wcześniej niż w zakładanym w strategii 2020 r., poinformował wiceprezes ds. finansów Marek Wadowski.

"Polityka jest taka, że każdorazowo będziemy analizować, czy są możliwości wypłaty. Gdyby się okazało, że są większe możliwości, to tak; może się też okazać, że są mniejsze możliwości i będziemy musieli płacić później" - powiedział Wadowski zapytany, czy spółka może dywidendę wypłacić wcześniej niż w 2020 r.

"Chodziło nam o przekazanie informacji, że z naszych prognoz wynika, iż pierwszym rokiem, w którym możemy płacić dywidendę jest 2020 r., konkretnie za 2019 r. Ale zastrzegamy, że to zależy od konkretnej sytuacji" - dodał.

Tauron zapisał w swojej strategii, że jego nowa polityka dywidendowa zakłada wypłatę przynajmniej 40% skonsolidowanego zysku netto w formie dywidendy w perspektywie długoterminowej, a pierwsza wypłata jest możliwa w 2020 r.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz