Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
19.09.2018 15:30

Tauron nie oczekuje spadku cen uprawnień do emisji CO2 w średnim terminie

Wrocław, 19.09.2018 (ISBnews) - Przy założeniu skutecznej regulacji ze strony Komisji Europejskiej nie należy oczekiwać spadku cen uprawnień do emisji CO2 w średnim terminie, uważa wiceprezes Taurona Polskiej Energii Jarosław Broda. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jeśli przyjmiemy założenie, że jeśli Komisja [Europejska] będzie skutecznie regulowała rynek, a widzimy, że ma do tego instrumenty, to średnioterminowo nie oczekiwałbym spadku cen uprawień do emisji CO2" - powiedział Broda dziennikarzom w kuluarach IV Kongresu Energetycznego we Wrocławiu.

Wskazał, że branża energetyczna obserwuje niedawne wzrosty cen uprawnień z niezadowoleniem.

"Nie przekłada się to na wzrost naszych marż, za to będzie obciążało naszych klientów. Jest to duże wyzwanie regulacyjne, jak zmitygować konsekwencje wzrostu cen energii" - powiedział.

Podkreślił, że spółce nie zależy na wysokich cenach, a na takich, które zapewnią rentowność produkcji, umożliwiając klientom rozwój.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz