Notowania

energetyka
18.07.2017 11:12

Tauron dostarczy prąd instytucjom rządowym za 60 mln zł

Umowa będzie obowiązywać przez dwa lata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

Energetyczna spółka Tauron wygrała przetarg publiczny na dostawę prądu dla ponad 100 jednostek administracji państwowej. Obowiązująca przez dwa lata oferta opiewa na kwotę ponad 60 mln zł.

W przetargu startowało 5 firm, ale to spółka Tauron Sprzedaż złożyła najlepszą ofertę. Jej wartość to dokładnie 60 mln 121 tys. 592 zł i 69 gr. Za te pieniądze w ciągu dwóch lat będzie dostarczona do obiektów należących m.in. do ministerstw oraz centralnych urzędów energia elektryczna o mocy 226 818 MWh.

- Tak jak zapowiadaliśmy na początku roku, naszym celem jest wzrost wolumenu sprzedanej energii poprzez poszerzenie oferty i rozwijanie usług dodatkowych. Wygrany przetarg to potwierdzenie tej zapowiedzi - podkreśla prezes Filip Grzegorczyk. - To kolejny krok w budowie naszego portfolio klientów, a także duże wejście z produktami i usługami w skali kraju.

Dzięki wygraniu tego przetargu, od października 2017 do września 2019 roku Tauron będzie sprzedawał energię elektryczną do obiektów administracji rządowej zlokalizowanych w całej Polsce. Są to m.in. ministerstwa, urzędy wojewódzkie i prokuratury, a także obiekty Komendy Głównej Policji, Archiwum Państwowego i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przetarg dotyczył 1 376 punktów poboru energii elektrycznej.

Organizatorem postępowania było Centrum Obsługi Administracji Rządowej.

W 2016 roku Tauron brał udział w 1 236 postępowaniach publicznych, co stanowi największą ilość złożonych ofert na tle konkurencji. Tauron uzyskał również najwyższy odsetek wygranych przetargów. Od stycznia do maja 2017 obsłużył ponad 200 postępowań i ponownie jest liderem w liczbie wygranych przetargów ogłaszanych przez klientów publicznych.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-07-2017

MW"Za te pieniądze w ciągu dwóch lat będzie dostarczona do obiektów należących m.in. do ministerstw oraz centralnych urzędów energia elektryczna o … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)