Notowania

energetyka
19.01.2016 16:59

Tauron ujawnił dane o obrotach z Kompanią Węglową w latach 2013-2015

Szacunkowa wartość kontraktu określona na dzień zawarcia wynosiła 2,4 mld zł netto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock/PRUSSIA ART)

Tauron Polska Energia zrealizował obroty o wartości 2,014 mld zł netto w ramach umowy na zakup węgla od Kompanii Węglowej w latach 2013-2015. To około 84 proc. pierwotnie szacowanej wartości netto umowy.

Umowa na zakup węgla od Kompanii Węglowej przez Tauron była zawarta na okres od 1 stycznia 2013 roku do 31 grudnia 2015 roku, a jej szacunkowa wartość określona na dzień zawarcia wynosiła 2,4 mld zł netto.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

Większość węgla z kopalni Brzeszcze

19 października RSG Tauron zawarł ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń (SRK) przedwstępną warunkową umowę nabycia oznaczonej części zakładu górniczego w Brzeszczach, przekazanego w maju do SRK przez Kompanię Węglową. RSG pod nazwą Nowe Brzeszcze Grupa Tauron ma zostać włączona do spółki Tauron Wydobycie.

Tauron Polska Energia liczy na poprawę rentowności w kopalni Brzeszcze i docelowo pokrycie własną produkcją węgla ok. 50-60 proc. łącznej produkcji energii, poinformował prezes Remigiusz Nowakowski.

- Naszym celem będzie jak najszybsza integracja kopalni i możliwie najszybsze wprowadzenie programu poprawy efektywności w celu doprowadzenia do satysfakcjonującego poziomu rentowności - powiedział Nowakowski podczas czatu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII).

Wskazał, że z punktu widzenia grupy kluczowe będzie zwiększenie wolumenu produkcji węgla w kopalni.

- Przy założeniu zwiększenia produkcji kopalni Brzeszcze do poziomu około 1,8 mln ton rocznie, możliwe będzie pokrycie własną produkcją węgla około 50-60 proc. łącznej produkcji energii - powiedział prezes.

Tagi: energetyka, górnictwo, hutnictwo, tpe, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz