Notowania

energetyka
08.09.2017 16:55

Tauron uzyskał ponad 20 mln zł dotacji na budowę i modernizację sieci

Podziel się
Dodaj komentarz

Tauron Dystrybucja podpisał trzy umowy w zakresie dofinansowania projektów, obejmujących budowę i modernizację sieci elektroenergetycznej średniego i niskiego napięcia oraz kompleksową modernizację rozdzielni sieciowych. Wartość dotacji to ponad 20 mln zł.

"Ponad 20 milionów złotych to wartość dotacji, jaką pozyskał Tauron Dystrybucja na kolejne projekty inwestycyjne i modernizacyjne. Trzy nowe umowy na dofinansowanie zostały podpisane 8 września w Ministerstwie Energii w Warszawie, a zakres dofinansowanych projektów obejmuje budowę i modernizację sieci elektroenergetycznej średniego i niskiego napięcia oraz kompleksową modernizacje rozdzielni sieciowych. Wartość całkowita dofinansowanych projektów zgodnie z zawartymi umowami opiewa na ok. 37 mln złotych, pozyskane kwoty mają więc istotne znaczenie dla finansowania i realizacji inwestycji" - czytamy w komunikacie.

Umowy dotyczą realizacji projektów sieci inteligentnych w różnych obszarach geograficznych działania spółki.

"Na terenie województwa śląskiego będzie to modernizacja rozdzielni średniego napięcia w zakresie urządzeń łączeniowych i automatyki w stacjach rozdzielczych WN/SN i SN/SN, a w województwie opolskim i na terenie Podbeskidzia budowa i modernizacja sieci SN i nN" - czytamy dalej.

Uzyskana dotacja uzupełnia finansowanie planowych nakładów inwestycyjnych Grupy Tauron, wynoszących 1,8 mld złotych w obszarze dystrybucji energii w 2017 roku. Tauron Dystrybucja zawarł 22 umowy na dofinansowanie działań inwestycyjnych w ramach perspektywy finansowej 2014-2020 o wartości ponad 125 mln zł.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz