Notowania

energetyka
28.10.2016 16:41

Tauron spodziewa się znaczącego spadku zysków

Oficjalne dane zostaną zaprezentowane 9 listopada.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tauron)

Tauron wypracował około 271 mln zł zysku netto przy prawie 4,2 mld zł przychodów w trzecim kwartale tego roku - wynika ze wstępnych szacunków, które podał zarząd spółki. Oficjalne dane zostaną zaprezentowane 9 listopada.

Jeśli te wyliczenia się potwierdzą, będzie to wynik sporo gorszy od tego, co firma zarobiła rok wcześniej. W okresie od lipca do września 2015 roku zysk netto wyniósł 358 mln zł. Oznaczałoby to spadek aż o jedną czwartą.

Najwięcej energetyczna grupa zarobiła w segmencie dystrybucji, który stanowi 70 proc. całkowitego zysku operacyjnego EBITDA, wynoszącego 804 mln zł. Na taki wynik złożyła się sprzedaż na poziomie 4,2 mld zł.

Licząc od początku tego roku, Tauron zarobił w sumie 276 mln zł przy przychodach rzędu 13,12 mld zł. Spółka zastrzegła, że prezentowane wielkości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Publikacja raportu okresowego za trzeci kwartał 2016 nastąpi 9 listopada.

Tymi informacjami inwestorzy giełdowi na razie się nie przejmują. Co więcej, od rana cena akcji Tauronu lekko poszła w górę.

Cena akcji spółki Tauron w piątek 28 października

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na giełdzie w Warszawie od 2010 roku. Obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-10-2016

pracownikTo co wypracuje Dystrybucja to przeżrą to górnicy z Taurona. A do tego pazerność i kłamstwa prezesów z politycznego nadania. Ta firma to kolos na … Czytaj całość

28-10-2016

rychoBrzeszcze to był wielki błąd. Tauron wszelkimi sposobami stara się pozbyć pracowników. Myślę że skończy się to dla pracowników zwolnieniami grupowymi. … Czytaj całość

28-10-2016

ncwiRaz już straciłem przez denominacje.Co za bzdury jakie długoterminowe lokaty złoty to jest nic znacząca waluta....... tylko można sobie tyłek tym na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)