Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
19.09.2017 12:21

TDJ Estate rozpocznie budowę 140 mieszkań w Katowicach w II kw. 2018 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

TDJ Estate rozpocznie budowę 140 mieszkań w rejonie Osiedla Witosa w Katowicach w II kw. 2018 r., podała spółka.

"Spółka TDJ Estate, należąca do Grupy TDJ, w ostatnich dniach sierpnia nabyła nieruchomość położoną w północnej części Katowic, w rejonie Osiedla Witosa. Na dwóch działkach znajdujących się przy ul. P. Bardowskiego, o łącznej powierzchni ok. 0,7 ha, ma powstać kilka budynków" - czytamy w komunikacie.

Aktualnie trwają prace nad koncepcją architektoniczną budynków, w których ma powstać łącznie ok. 140 mieszkań. W każdym obiekcie przewidziano garaż podziemny.

"Zakup nowego gruntu i decyzja o rozpoczęciu inwestycji są elementami naszej strategii biznesowej, która zakłada realizację ciekawych projektów w dobrej lokalizacji. Jako młody inwestor, poszukujemy możliwości rozwoju szczególnie na rynku regionalnym, a sprzyjająca obecnie koniunktura dodatkowo motywuje nas do działania. Wierzymy, że z każdym kolejnym projektem umacniamy naszą pozycję w branży, zyskując cenne doświadczenia" - skomentował prezes TDJ Estate Maciej Wójcik, cytowany w komunikacie.

"Osiedle Witosa to lokalizacja dotychczas pomijana przez prywatnych inwestorów. Z naszych analiz wynika, że ma ona duży potencjał, który postanowiliśmy odkryć na nowo. Jej kluczowym atutem jest dobre skomunikowanie z pozostałymi dzielnicami Katowic i innymi miastami, m.in. dzięki znajdującej się w pobliżu autostradzie A4. Na korzyść przemawia także spokojna okolica z pełną infrastrukturą handlowo-usługową. Nowi mieszkańcy będą mogli cieszyć się łatwym dostępem do szkół, przedszkoli oraz miejsc rekreacji. Liczymy, że te walory w połączeniu z nowoczesną architekturą i komfortowymi wariantami mieszkań zainteresują nabywców" - dodał dyrektor ds. sprzedaży Bartłomiej Stuła.

W portfolio dewelopera znajdują się już m.in. Osiedle Franciszkańskie w katowickiej Ligocie, biurowce .KTW, Osiedle Wieszowa oraz projekt mieszkaniowy bazujący na land developingu w Zabrzu-Mikulczycach.

TDJ to polska, prywatna, firma inwestycyjna, prowadząca od ponad 30 lat działalność w wielu sektorach gospodarki. Jest większościowym akcjonariuszem spółek: Famur, Polskiej Grupy Odlewniczej, Pemug, Zamet Industry, Fugo oraz spółki Narzędzia i Urządzenia Wiertnicze "Glinik".

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz