Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tobiszowski z ME: Propozycję miksu energetycznego poddamy pod dyskusję w br.

5
Podziel się:
Tobiszowski z ME: Propozycję miksu energetycznego poddamy pod dyskusję w br.

Ministerstwo Energii chce w tym roku przygotować i poddać pod dyskusję propozycję miksu energetycznego, poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

"Obecnie w ministerstwie zintensyfikowaliśmy prace nad miksem energetycznym, który ma być trzonem strategii energetycznej" - powiedział Tobiszowski podczas panelu na IX Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Dodał, że w ramach tych prac musi zostać zdecydowane, które bloki wymagają inwestycji i modernizacji, a które będą wyłączane. Podkreślił też, że brak działań grozi problemami z dostawą energii w przyszłości.

"Robimy również analizy, skąd i jakich środków potrzebujemy" - powiedział wiceminister.

"Myślę, że w tym roku przedłożymy te propozycje i będą one dyskutowane" - zadeklarował.

Wskazał też, że elementem strategii energetycznej mają być również strategie dla węgla kamiennego i brunatnego.

W kwietniu br. Tobiszowski zapowiadał, że Program dla górnictwa węgla kamiennego na lata 2016-2030 powinien zostać przyjęty przez rząd w III kw. 2017 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
wąsacz
7 lat temu
idzie w tym gornictwie wiatr zmian na ktory chyba juz wszyscy czekali, przez lata górnictwo było pozostawione samemu sobie bo kazdy myslał, ze na kopalni - jakoś to będzie. Ale te czasy sie skończyły. Ostatnie miesiące pokazały ze trzeba było podjąc wiele trudnych ale koniecznych dla sektora wydobywczego decyzji.
lelek
7 lat temu
dzisiaj nadajemy gornictwu nowy obraz i to teraz jest najlepszy czas na takie reformy. nikt pracy nie traci i to jest chyba podejscie jakie chciałby otrzymac kazdy polak.
dawid
7 lat temu
rzad pis akurat zrobił to czeko poprzednia koalicja nie potrafiła, czyli wszystko zaudytował, sprawdził gdzie tracimy pieniadze i zaczał to hamowac. Nareszcie mamy realną szansę wyjsć na prostą i przestać dopłacać do górnictwa. Kopalnie mogą być rentowne.
rexor
7 lat temu
minister ma racje, plan musi byc dobrze opracowany dlateo wymaga on czasu. nie mozemy dzialac pochopnie tu chodzi o przyszlosc energetyki, a takze rynku wydobycia
mietek
7 lat temu
wierze ze slask na weglu stoi i uda sie zapewnic bezpieczenstwo energetyczne w naszym kraju