Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Torpol szykuje się do walki o kontrakty w Słowenii, Chorwacji i Serbii

0
Podziel się:

- Nie interesują nas tam projekty najmniejsze, raczej takie warte 15-20 mln euro - mówił wiceprezes spółki.

bEKiANYl

Torpol jest zdecydowany, by brać udział w przetargach na projekty kolejowe w Słowenii, Chorwacji i Serbii. Spółkę w pierwszej kolejności interesują projekty warte 15-20 mln euro, dzięki którym pozna specyfikę pracy na tych rynkach, poinformował wiceprezes i dyrektor finansowy Michał Ulatowski.

- Weźmiemy udział w przetargach we wszystkich z tych trzech krajów. Nie interesują nas tam projekty najmniejsze, raczej takie warte 15-20 mln euro. Ich realizacja pozwoli poznać rynek bałkański. Najprędzej spodziewamy się ogłoszenia postępowań w Chorwacji i zwłaszcza Słowenii - powiedział Ulatowski.

Wcześniej podczas konferencji prasowej prezes Tomasz Sweklej powiedział, że spółka interesuje się rynkiem bałkańskim: Serbią, Chorwacją i Słowenią. Wskazał, że szczególnie duże potrzeby w zakresie modernizacji kolei ma Serbia, ale może mieć największe spośród tych krajów problemy z pozyskiwaniem finansowania inwestycji.

bEKiANYn

Co z działalnością w Norwegii?

Członkowie zarządu podtrzymali również, że Norwegia ma docelowo przynosić spółce ok. 1/3 przychodów, a Torpol wiąże duże nadzieje z oczekiwanym programem modernizacji kolei w tym kraju, wartym ponad 80 mld zł. Na koniec pierwszego półrocza bieżącego roku portfel zamówień spółki w Norwegii wynosił ponad 90 mln zł.

- Mamy tam obecnie 5 proc. udziału w rynku norweskim, ale chcemy sięgać po duże kontrakty - podkreślił Sweklej.

Na rynku krajowym Torpol spodziewa się szerszego uruchomienia przetargów kolejowych "najbliższym czasie". Szacuje, że wartość ogłaszanych w tym roku przez PKP Polskie Linie Kolejowe przetargów wyniesie 4-5 mld zł.

bEKiANYt

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2014 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 775 mln zł w 2014 roku.

Notowania akcji spółki Torpol w tym roku

bEKiANYO
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)