Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Torpol: Unieważniono postępowanie przetargowe PKP PLK dot. Portu Gdynia

0
Podziel się

PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) unieważniły przetarg, w którym brał udział Torpol, podała spółka. Przedmiotem przetargu jest wykonanie robót budowlanych na stacji Gdynia Port w ramach projektu pn. "Poprawa dostępu kolejowego do portu morskiego w Gdyni".

Torpol: Unieważniono postępowanie przetargowe PKP PLK dot. Portu Gdynia
bEhghovF

"Unieważnienie zostało dokonane na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 4 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1579) - ceny ofertowe złożone przez oferentów przekroczyły kwotę, jaką inwestor zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie ww. zamówienia" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie z treści otrzymanego zawiadomienia wynika, że inwestor uzyskał informację z Agencji Wykonawczej Komisji Europejskiej INEA dotyczącą możliwości przedłużenia okresu finansowania przedmiotowej inwestycji z programu CEF o dwa lata, tj. do roku 2022. Wobec tak znaczącej zmiany warunków brzegowych projektu inwestor postanowił dokonać istotnych zmian założeń realizacji i warunków zamówienia, tj. m.in. wydłużyć czas realizacji robót, podano również.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 752 mln zł w 2017 r.

bEhghowi
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)