Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tower Inv. chce przejść na GPW z NC w III kw., przygotowuje politykę dywidendy

0
Podziel się:
Tower Inv. chce przejść na GPW z NC w III kw., przygotowuje politykę dywidendy

Warszawa, 08.02.2017 (ISBnews) - Tower Investments pracuje nad prospektem i liczy na przejście na GPW z NewConnect w III kwartale bieżącego roku, poinformował ISBnews prezes Tower Investments Bartosz Kazimierczuk. Podtrzymał prognozy finansowe i zapowiedział kolejne emisje obligacji, a także przygotowanie polityki dywidendowej.

"W III kwartale br. chcemy przenieść notowania na parkiet główny. Na tym etapie nie podjęliśmy jeszcze decyzji, czy przenosinom będzie towarzyszyła emisja akcji. Nie wykluczamy takiej opcji, uzależniamy ją od wyceny naszej spółki w momencie, kiedy będziemy zbliżać się do przejścia na GPW. Aktualnie pracujemy nad prospektem" - powiedział ISBnews Kazimierczuk.

Podtrzymał prognozę finansową, zakładającą, że zysk netto za ub.r. wzrośnie o ponad 20% do 7 mln zł, a w roku bieżącym do kwoty 12,8 mln zł.

"Nie księgujemy nieruchomości jako aktywa długoterminowe, szybka rotacja kapitału jest dla nas gwarancją dużego zysku. Aktualnie prowadzimy kilkanaście inwestycji równocześnie. Myślę, że nie wyczerpaliśmy nawet połowy naszych możliwości, sprzyja nam rynek, który wciąż stwarza potencjał do dalszych wzrostów. Naszą przewagą konkurencyjną jest wieloletnie doświadczenie na rynku i właściwa analiza. Pozyskujemy więcej nowych kontraktów, niż się spodziewaliśmy" - stwierdził prezes.

Poinformował też, że polityka dywidendowa spółki jest w przygotowaniu. "Nie będziemy rekomendować wypłat dywidendy za 2016 rok, ale szukamy złotego środka, żeby pogodzić oczekiwania akcjonariuszy z chęcią utrzymania tempa wzrostu" - wskazał Kazimierczuk.

W listopadzie spółka wyemitowała obligacje o wartości 20 mln zł. Papiery zostały objęte przez dwa podmioty. Oprocentowanie obligacji jest zmienne, równe stopie WIBOR 3M powiększonej o marżę. Termin wykupu ustalono na 3 lata z możliwością wcześniejszej realizacji po zapłacie premii. Odsetki wypłacane będą kwartalnie. "W przyszłości będziemy kontynuować praktykę emisji obligacji" - wskazuje Kazimierczuk.

W ostatnim czasie Altus TFI ujawnił się w akcjonariacie Tower, wcześniej w spółkę zainwestował Trigon TFI.

Tower Investments to specjalistyczny deweloper powierzchni handlowych. Podstawowym klientem spółki są sieci spożywcze, stacji paliw, fast food, DIY, elektroniczne, dla których Tower realizuje obiekty. Spółka debiutowała na NewConnect w lipcu 2016 r.

Sebastian Gawłowski

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)