Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tritax EuroBox nabył obiekt logistyczny w Strykowie za 55 mln euro

0
Podziel się:

Fundusz Tritax EuroBox podpisał umowę nabycia obiektu logistycznego w Strykowie, wynajmowanego przez Castorama Polska, za 55 mln euro, podało Panattoni Europe, które zrealizowało inwestycję.

Tritax EuroBox nabył obiekt logistyczny w Strykowie za 55 mln euro

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej ósmej inwestycji w ramach portfela Tritax EuroBox plc, dzięki której suma naszych inwestycji osiągnęła poziom 550 mln euro. Jest to nowoczesny, zaawansowany technologicznie obiekt dystrybucji krajowej, który został wynajęty na korzystnych warunkach prestiżowemu klientowi, jakim jest Castorama, i przez kolejne dziewięć lat będzie generował atrakcyjne dochody" - powiedział zarządzający funduszem Nick Preston, cytowany w komunikacie.

Po zakończeniu prac budowlanych w maju 2019 r. inwestycja będzie liczyć łącznie 101 555 m2 powierzchni wewnętrznej brutto. Będzie to technologicznie zaawansowany obiekt typu cross-dock, o maksymalnej wysokości hali do 10 metrów, z obszernymi placami manewrowymi oraz parkingiem. Zabudowa zajmuje 42% działki, podano także.

"Jest to kolejny przykład z szerokiego spektrum możliwości inwestycyjnych dostępnych na rynku logistycznym, na którym Panattoni jest jednym z kluczowych deweloperów, jak również partnerem dla inwestorów i zarządzających inwestycjami. Wpływ na rynek mają procesy głębokiej transformacji globalnych łańcuchów dostaw i organizacji produkcji. Jesteśmy dumni pracując z tak prestiżowymi klientami jak Castorama (z grupy Kingfisher) oraz z funduszem Tritax Eurobox" - dodał prezes Panattoni Europe Robert Dobrzycki.

Tritax EuroBox plc. prowadzi działalność w obszarze zarządzania zróżnicowanym portfelem nabytych przez siebie strategicznie ulokowanych nieruchomości logistycznych na terenie kontynentalnej Europy.

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)