Notowania

cps
11.12.2014 13:00

TVN czy Cyfrowy Polsat? Analitycy wycenili akcje

Zobacz najnowszą rekomendację analityków DM PKO BP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(tvn.pl, polsat.pl)

DM PKO BP, w raporcie z 4 grudnia, podwyższył rekomendację Cyfrowego Polsatu do _ kupuj _ z _ trzymaj _, a cenę docelową jednej akcji spółki podniósł do 28,4 zł z 26,6 zł. W przypadku TVN nadal zaleca _ trzymaj _ przy wycenie na poziomie 17,2 zł.

Raport wydano przy kursie Cyfrowego Polsatu w wysokości 24,2 zł oraz TVN na poziomie 15,8 zł.

_ - Po konsolidacji z Polkomtelem grupa Cyfrowego Polsatu znacznie zwiększyła możliwości generowania gotówki, choć okupiła to znacznym wzrostem zadłużenia. Cyfrowy Polsat posiada znacznie wyższą stopę wolnych przepływów pieniężnych zarówno w stosunku do EV, jak i kapitalizacji w porównaniu z koszykiem europejskich telekomów (odpowiednio o 53,4 proc. i 81,5 proc. na bazie przewidywań na 2015) _ - podali analitycy DM PKO BP.

Zakładają, że w 2014 roku spółka osiągnie 7,3 mld zł skonsolidowanych przychodów i 2,8 mld zł EBITDA. W 2015 roku ze względu na całoroczną konsolidację Polkomtela spodziewają się wzrostu skonsolidowanych przychodów do 9,8 mld zł przy EBITDA w wysokości 3,9 mld zł.

W przypadku TVN analitycy DM PKO BP zakładają, że w najbliższym czasie głównym wyznacznikiem dla krótkoterminowego kursu akcji będą spekulacje dotyczące możliwości sprzedaży akcji TVN przez ITI.

_ - Jeśli dojdzie do sprzedaży, spodziewamy się, że potencjalny inwestor zapłaci premię za kontrolę głównemu akcjonariuszowi, natomiast otwartą kwestią pozostaje pytanie, na ile transakcja będzie wiążąca wobec akcjonariuszy mniejszościowych _ - napisali.

Poinformowali, że opublikowane przez spółkę prognozy, dotyczące EBITDA na lata 2014-2016, są zbieżne z ich oczekiwaniami.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: cps, tvn, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz