Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Układ w PBG zatwierdzony. Wierzyciele zgodzili się ratować spółkę

0
Podziel się:

Za przyjęciem układu głosowali wierzyciele, na których przypada 94,61 proc. wierzytelności spółki.

Układ w PBG zatwierdzony. Wierzyciele zgodzili się ratować spółkę
(JERZY UNDRO/REPORTER)

PBG w upadłości układowej, wykonawca terminalu LNG w Świnoujściu, zawarło układ z wierzycielami o treści zgodnej z propozycjami układowymi spółki z dnia 28 kwietnia. Za przyjęciem układu głosowali wierzyciele, na których przypada 94,61 proc. wierzytelności spółki.

Na początku sierpnia PBG podało, że podpisało ze swoimi największymi wierzycielami umowę restrukturyzacyjną. Zawierała ona zobowiązanie wierzycieli do oddania głosu za układem podczas zgromadzenia wierzycieli na początku sierpnia. W umowie restrukturyzacyjnej ustalono między innymi zasady wykonania układu, możliwość finansowania działalności operacyjnej i nowych kontraktów.

Na podstawie umowy restrukturyzacyjnej PBG jest m.in. zobowiązane do utrzymywania pakietu kontrolnego w Rafako oraz odkupu 75 proc. udziałów PBG oil and gas, które należą obecnie do Jerzego Wiśniewskiego, prezesa PBG.

Uzasadniając ogłoszenie zawarcia układu, sędzia komisarz przedstawił dzisiaj wyniki głosowania zgromadzenia wierzycieli. Sędzia w postanowieniu wskazał, że uprawnionych do głosowania było 356 wierzycieli, dysponujących ogólną sumą wierzytelności w kwocie 2 668 mln zł, z czego za układem opowiedziała się większość wierzycieli reprezentujących łącznie 2 524 mln zł, tj. 94,61 proc. wierzytelności uprawnionych do głosowania.

W grupie 1, uprawnionych do głosowania było 44 wierzycieli, z łączną kwotą wierzytelności 223 mln zł - za układem głosowało 34 wierzycieli z łączną kwotą wierzytelności 193 mln zł, co oznacza, że w grupie 1 za układem głosowało 77,27 proc. wierzycieli, reprezentujących 86,73 proc. wierzytelności.

W grupie 2, uprawnionych do głosowania było 256 wierzycieli, z łączną kwotą wierzytelności 14 mln zł - za układem głosowało 235 wierzycieli z łączną kwotą wierzytelności 12 mln zł, co oznacza, że w grupie 2 za układem głosowało 91,80 proc. wierzycieli, reprezentujących 90,50 proc. wierzytelności.

W grupie 4, uprawnionych do głosowania było 9 wierzycieli, z łączną kwotą wierzytelności 105 mln zł - za układem głosowało 5 wierzycieli z łączną kwotą wierzytelności 86 mln zł, co oznacza, że w grupie 4 za układem głosowało 55,56 proc. wierzycieli, reprezentujących 82,19 proc. wierzytelności.

W grupie 5, uprawnionych do głosowania było 58 wierzycieli, z łączną kwotą wierzytelności 2 311 mln zł - za układem głosowało 39 wierzycieli z łączną kwotą wierzytelności 2 217 mln zł, co oznacza, że w grupie 5 za układem głosowało 67,24 proc. wierzycieli, reprezentujących 95,92 proc. wierzytelności.

W grupie 6 uprawniony do głosowania był jeden wierzyciel, z łączną kwotą wierzytelności 15 mln zł, który głosował za przyjęciem układu, co oznacza, że w grupie 6 za układem głosowało 100 proc. wierzycieli, reprezentujących 100 proc. wierzytelności.

Wierzyciele z grupy 3 oraz 7 nie byli uprawnieni do głosowania.

Ze wstępnych informacji spółki na temat wyników głosowania, przedstawionych 6 sierpnia wynikało, że wierzyciele głosowali za przyjęciem układu.

Notowania tygodniowe akcji PBG

PBG S.A. w upadłości układowej świadczy specjalistyczne usługi w zakresie kompleksowego wykonawstwa instalacji dla gazu ziemnego, ropy naftowej oraz paliw. Prowadzoną działalność wykonuje jako generalny realizator, uczestnik konsorcjum lub podwykonawca w zakresie: projektowania, wykonawstwa, remontów, eksploatacji i serwisu w obszarach: wydobycia i przesyłu gazu ziemnego i ropy naftowej oraz magazynowania gazu ziemnego i paliw (LNG, LPG, C5+ oraz CNG).

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

budownictwo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)