Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek spożywczy
31.01.2017 11:59

UKS naliczył Emperii blisko 195 mln zł zaległych podatków wraz z odsetkami

Podziel się
Dodaj komentarz

Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie określił zobowiązanie podatkowe Emperia Holding w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2011 w wysokości 142,46 mln zł, poinformowała spółka. Emperia zobowiązana jest ponadto do naliczenia i zapłaty odsetek za zwłokę od zobowiązania, które na dzień doręczenia decyzji wynoszą 52,37 mln zł, podano także.

"Zgodnie z treścią decyzji, zdaniem dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie przymusowe umorzenie udziałów w spółce zależnej P1 Sp. z o.o. miało charakter pozorny, a rzeczywistą czynnością prawną dokonaną w dniu 29 grudnia 2011 r. było dobrowolne umorzenie udziałów" - czytamy w komunikacie.

Spółka nie zgadza się z ustaleniami stanu faktycznego, jak i oceną prawną dokonaną przez dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w wydanej decyzji, podano także.

"Spółka zamierza odwołać się od decyzji. Decyzja jako wydana przez organ pierwszej instancji jest nieostateczna i niewymagalna" - czytamy również.

Emperia Holding jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2002 r. Grupa handlowa Emperia prowadzi działalność detaliczną, deweloperską i informatyczną.

Tagi: rynek spożywczy, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz