Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
08.08.2017 11:54

Unibep zbuduje centrum logistyczne na Białorusi. Kontrakt za ponad 54 mln zł

Inwestycja ma rozpocząć się w trzecim kwartale.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Unibep)
Leszek Gołąbiecki, prezes Unibep

Unibep podpisał z Bremino Group warunkową umowę na realizację w systemie generalnego wykonawstwa centrum logistycznego w miejscowości Bołbasowo na Białorusi za 12,77 mln euro netto, co odpowiada kwocie 54,25 mln zł netto - podaje spółka.

Przedmiotem umowy jest wykonanie kompleksu logistyczno-przemysłowego wraz z obiektami infrastruktury inżynieryjnej i transportowej. Rozpoczęcie realizacji inwestycji nastąpi w trzecim kwartale 2017 r., a zakończenie w czwartym kwartale 2018 r.

"Umowa wchodzi w życie po uzyskaniu finansowania przez zamawiającego (kredyt udzielony z udziałem polskiej instytucji finansowej z ubezpieczeniem KUKE), tj. po uzyskaniu przez kredyt statusu kredytu operacyjnego, co nastąpi z dniem spełnienia wszystkich warunków uruchomienia kredytu" - podaje Unibep.

Zobacz także: Rewolucja we wnioskach o 500+. Streżyńska zapowiada ułatwienia

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 1,25 mld zł w 2016 r.

Kurs akcji Unibep od początku 2017 roku

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz