Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Unibep ma być generalnym wykonawcą osiedla w Ursusie dla CPD

0
Podziel się:
Unibep ma być generalnym wykonawcą osiedla w Ursusie dla CPD

CPD, Challange Eighteen, 4/113 Gaston Investments, Lakia Enterprise Ltd zawarły z Unibep i Unidevelopment warunkową umowę inwestycyjną na wspólne przedsięwzięcie w zakresie zrealizowania kompleksu budynków wielorodzinnych z usługami i infrastrukturą towarzyszącą w dzielnicy Ursus w Warszawie, podało CPD.

,,Przedmiotem umowy jest wspólna realizacja inwestycji budowlanej na nieruchomości należącej do spółki z Grupy Kapitałowej CPD tj. spółki 4/113 Gaston Investments [...] o powierzchni 4,944 ha i znajdujących się przy ul. Traktorzystów w Warszawie (dzielnica Warszawa - Ursus)" - czytamy w komunikacie.

Na części nieruchomości o powierzchni ok. 1,36 ha zostanie zrealizowana w dwóch etapach budowa kompleksu budynków wielorodzinnych z usługami wraz z infrastrukturą towarzyszącą, której generalnym wykonawcą będzie Unibep, a Unidevelopment będzie świadczyła usługi zastępstwa inwestorskiego nad przedsięwzięciem, podano również.

,,W ramach przedsięwzięcia, Unidevelopment przystąpi do spółki komandytowej w charakterze komandytariusza. Umowa obejmuje również czynności polegające na prowadzeniu działań marketingowych związanych ze sprzedażą lokali powstałych w ramach przedsięwzięcia, a następnie na całkowitej sprzedaży powierzchni użytkowej przedsięwzięcia oraz zasady podziału zysku z realizacji przedsięwzięcia" - czytamy dalej.

Uczestnictwo spółek z Grupy Kapitałowej CPD w realizacji przedsięwzięcia polega m.in. na: realizacji przedsięwzięcia na nieruchomości należącej do spółki komandytowej, świadczeniu przez Gaston Investments usług kontroli finansowej i operacyjnej nad przedsięwzięciem i nadzoru nad Unibep jako generalnym wykonawcą, wskazano również.

,,Umowa wejdzie w życie pod warunkiem uzgodnienia (zaakceptowania) przez jej strony wszystkich załączników do umowy do dnia 31 marca 2017 roku. Ponadto - w odniesieniu do przystąpienia Unidevelopment do spółki komandytowej - umowa wejdzie w życie pod warunkiem uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na koncentrację przedsiębiorców lub wydania decyzji przez prezesa UOKiK o umorzeniu postępowania ze względu na okoliczność, iż transakcja nie podlega obowiązkowi zgłoszenia do prezesa UOKiK albo, upływu terminu ustawowego na wydanie powyższej zgody, jeśli przed upływem tego terminu prezes UOKiK nie wyda żadnej decyzji , lub wydania orzeczenia przez Sąd Antymonopolowy w sprawie zgody na koncentrację w wyniku odwołania - w zależności, które z tych zdarzeń nastąpi wcześniej" - wymieniono również.

Umowa spełnia kryterium uznania jej za umowę znaczącą, gdyż jej wartość przekracza kryterium określania znaczących umów, tzn. 10% kapitałów własnych emitenta, które wg stanu na koniec III kwartału 2016 roku wynoszą 452 224 000 zł, zaznaczono również.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 1,24 mld zł w 2015 r.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)