Notowania

budownictwo
29.06.2018 17:35

Unibep: Unidevelopment kupił działkę w Warszawie pod ok. 100 mieszkań

Warszawa, 29.06.2018 (ISBnews) - Unidevelopment - podmiot zależny Unibepu - zawarł z osobą fizyczną umowę nabycia udziału w nieruchomości położonej przy ul. Coopera na warszawskim Bemowie, podał Unibep. Cena za nieruchomość wyniosła 8 mln zł netto.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Przedmiotem umowy jest nabycie udziału w niezabudowanej nieruchomości gruntowej o obszarze ok. 3,7 ha położonej w dzielnicy Bemowo przy ul. Coopera w Warszawie za cenę 8 mln zł netto z przeznaczeniem na cele inwestycyjne związane z I etapem inwestycji mieszkaniowej realizowanej przez Unidevelopment S.A., w ramach której przewidziane jest zrealizowanie ok. 100 lokali mieszkalnych. Rozpoczęcie realizacji I etapu ww. inwestycji planowane jest na IV kwartał 2018 r." - czytamy w komunikacie.

W związku z nabyciem tej udziału w nieruchomości gruntowej Unidevelopment dokonał na rzecz sprzedającego również przedpłaty w wysokości 7 mln zł na poczet łącznej ceny w wysokości 23,5 mln zł z tytułu nabycia pozostałych działek w ramach nieruchomości pod kolejne dwa etapy ww. inwestycji realizowanej przez Unidevelopment, których przeniesienie na rzecz kupującego ma nastąpić najpóźniej w I kwartale 2020 r., podano także.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. W 2017 r. miała 1 629 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz