Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Unibep wyemitował obligacje serii E o łącznej wartości nominalnej 30 mln zł

0
Podziel się:

Unibep wyemitował niezabezpieczone obligacje serii E o łącznej wartości nominalnej 30 mln zł, poinformowała spółka. 

Unibep wyemitował obligacje serii E o łącznej wartości nominalnej 30 mln zł

"Jesteśmy zadowoleni z wyniku przeprowadzonej emisji, która pozwala utrzymać Grupie Unibep dotychczasowy outstanding wyemitowanych obligacji. Dla przypomnienia, 1 czerwca br. wykupiliśmy obligacje serii C o wartości 30 mln zł. Pozyskane środki wpłyną na dalszy rozwój Grupy, w tym przede wszystkim na rozwój naszej działalności deweloperskiej, która dzięki tym środkom będzie mogła reinwestować generowane nadwyżki w kolejne projekty deweloperskie w Warszawie i Poznaniu" - powiedział wiceprezes Unibep Sławomir Kiszycki, cytowany w komunikacie.

Celem emisji jest zwiększenie zdolności finansowych spółki oraz grupy w zakresie realizacji projektów inwestycyjnych (rozumianych jako realizacja kontraktów budowlanych lub inwestycji deweloperskich), przy czym nie zostało określone przedsięwzięcie, które ma być sfinansowane z emisji obligacji, podano także.

Wykup obligacji nastąpi w dniu 6 czerwca 2021 r.

"Dzień przedterminowego wykupu na żądanie emitenta może nastąpić wyłącznie w dniach płatności odsetek oraz nie może nastąpić wcześniej niż w dniu 6 czerwca 2019 r. Kwota wykupu obligacji (w przeliczeniu na jedną obligację) określona została jako suma wartości nominalnej jednej obligacji powiększonej o ustaloną premię" - podano także.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. W 2017 r. miała 1 629 mln zł skonsolidowanych przychodów.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)