Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Unibep zwiększył wartość umowy na Ogrodowa Office w Łodzi o 20,3 mln zł netto

0
Podziel się:

Unibep zawarł z WX Office Development 2 aneks do umowy o roboty budowlane na realizację inwestycji pn. Ogrodowa Office przy ulicy Ogrodowej oraz Zachodniej w Łodzi, który zwiększa jej wartość o ok. 4,7 mln euro netto (ok. 20,3 mln zł netto), podała spółka.

Unibep zwiększył wartość umowy na Ogrodowa Office w Łodzi o 20,3 mln zł netto
bEKWSMrV

"Przedmiotem aneksu jest rozszerzenie zakresu umowy m.in. o wykonanie robót dodatkowych i zamiennych oraz zleconych emitentowi prac fit-out, rozliczenie z tytułu wzrostu kosztów ogólnych budowy oraz zmian po stronie podwykonawców mianowanych w łącznej kwocie ok. 4,7 mln euro netto, co odpowiada kwocie ok. 20,3 mln zł netto" - czytamy w komunikacie.

W konsekwencji zmianie uległ również termin zakończenia realizacji wszystkich prac, co zaplanowano na III kwartał 2018 r. W pozostałym zakresie warunki realizacji umowy nie uległy istotnym zmianom, podano także.

W lipcu 2017 r. Unibep zawarł umowę na wybudowanie dwóch budynków biurowych wraz z parkingami podziemnymi mieszczącymi łącznie 287 miejsc parkingowych oraz infrastrukturą techniczną. Termin zakończenia realizacji inwestycji ustalony był na I kwartał 2018 r. Wynagrodzenie za wykonanie inwestycji wynosiło ok. 26,92 mln euro netto, co stanowiło równowartość 114,15 mln zł netto. Umowa przewidywała, że niezależnie od powyższej kwoty zamawiający mógł zlecić Unibepowi opcjonalnie prace dotyczące adaptacji pomieszczeń, których finalna wartość miała wynieść maksymalnie 7,7 mln euro netto, co odpowiadało kwocie 32,67 mln zł netto.

bEKWSMrX

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. W 2017 r. miała 1 629 mln zł skonsolidowanych przychodów.

bEKWSMsy
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)