Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
30.04.2018 08:46

Unimot miał wstępnie 0,8 mln zł EBITDA w I kw. 2018 r.

Unimot osiągnął 768,7 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w I kw. 2018 r. i EBITDA w wysokości 0,8 mln zł, podała spółka, powołując się na wstępne dane. Rok wcześniej Unimot zanotował 661,7 mln zł skonsolidowanych przychodów i 12,2 mln zł EBITDA. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Wpływ na niższe w porównaniu do analogicznego okresu sprawozdawczego wyniki finansowe w I kw. 2018 r., pomimo wyższych przychodów, miały głównie poniższe jednostkowe dane:

1. Niższa wycena zapasu obowiązkowego oleju napędowego spowodowana istotną różnicą pomiędzy notowaniami spot oleju napędowego a notowaniami kontraktów terminowych na olej napędowy (strata księgowa, wpływ niepieniężny) i wpływ operacji finansowych związanych z hedgingiem - o ok. 6 mln zł. [...]

2. Wyższe koszty realizacji Narodowego Celu Wskaźnikowego - o ok. 4 mln zł.

3. Niekorzystna sytuacja na rynku oleju napędowego w styczniu i lutym br. - niższe poziomy marż hurtowych niż w I kw. 2017 r. - o ok.1 mln zł.

4. Wzrost kosztów: nowych projektów (tankuj.24 i AVIA) o ok. 1 mln zł, zapasów obowiązkowych o ok. 1 mln oraz kosztów administracyjnych związanych ze wzrostem wynagrodzeń dla nowo pozyskanych cenionych managerów i ekspertów z branży paliwowej w celu poprawy zarządzania i rozwoju spółki we wszystkich segmentach działalności wzrost o ok. 2 mln" - czytamy w komunikacie.

Szacunki mogą ulec zmianie. Ostateczne dane zostaną opublikowane 15 maja 2018 r. w raporcie okresowym za I kw. 2018 r.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect.

Tagi: handel detaliczny, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz