Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Unimot miał wstępnie 11,24 mln zł jednostkowego zysku netto w III kw. br.

0
Podziel się:
Unimot miał wstępnie 11,24 mln zł jednostkowego zysku netto w III kw. br.

Unimot wypracował - według szacunków - 11,24 mln zł jednostkowego zysku netto w III kw. br. wobec 10,8 mln zł osiągniętych rok wcześniej, poinformowała spółka. Jednostkowe przychody w III kw. 2017 r. wyniosły wstępnie 759,01 mln zł wobec 663,53 mln zł rok wcześniej.

Unimot miał w III kw. szacunkowy wynik EBITDA na poziomie 15,47 mln zł wobec 14,2 mln zł rok wcześniej.

Według wstępnych danych, Unimot osiągnął we wrześniu 2017 r., w ujęciu jednostkowym, przychody netto ze sprzedaży w wysokości 213,91 mln zł, podano także.

"Wstępne, jednostkowe wyniki finansowe wskazują, że trzeci kwartał był udany dla Unimot. Osiągnięte przychody ze sprzedaży są wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, mimo bardzo dynamicznej sytuacji na rynku paliw. W miesiącach lipiec i sierpień w segmencie oleju napędowego Unimot operował w otoczeniu relatywnie wysokich marż na tym produkcie. Natomiast w miesiącu wrześniu marże z hurtowej sprzedaży ON kształtowały się na stosunkowo niskim poziomie, co nie sprzyjało wzrostom wolumenów sprzedaży. Spółka efektywnie wykorzystała jednak otoczenie rosnących cen LPG w Polsce i zrealizowała lepsze wyniki, zarówno pod względem wolumenu i wartości sprzedaży, jak i zysku netto na tym produkcie. Również przychody uzyskane ze sprzedaży biopaliw były zgodne z naszymi oczekiwaniami" - powiedział prezes Robert Brzozowski, cytowany w komunikacie.

W III kw. spółka uruchomiła kolejne 4 stacje paliw pod marką Avia oraz podpisała 4 umowy franczyzowe z właścicielami stacji. Zwiększono też do 85 ilość stacji partnerskich udostępniających usługę Tankuj24, podano także.

Wartość przychodów netto narastająco za 9 miesięcy 2017 r. wynosi 2 142,62 mln zł, co oznacza wzrost o ok. 42% r/r, podano także.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)