Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

UOKiK zbada wniosek PGNiG w sprawie przejęcia spółki "Jastrzębie"

2
Podziel się:

Data wpływu wniosku do UOKiK to 25 maja 2016 roku.

UOKiK zbada wniosek PGNiG w sprawie przejęcia spółki "Jastrzębie"
(JSW, mat. prasowe)

Spółka PGNiG Termika złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w związku z zamiarem objęcia wszystkich udziałów w spółce energetycznej "Jastrzębie" z Jastrzębia-Zdroju (SEJ).

"Zgłaszana koncentracja polega na nabyciu przez PGNiG Termika Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie akcji stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego spółki energetycznej 'Jastrzębie' z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju (SEJ), a w związku z tym przejęciu przez zgłaszającego kontroli nad nią" - czytamy w komunikacie UOKiK.

W wyniku powyższej transakcji zgłaszający pośrednio przejmie kontrolę nad SEJ-Serwis, nabywając 55 proc. akcji SEJ-Serwis, należących obecnie do SEJ.

Data wpływu wniosku do UOKiK to 25 maja 2016 roku. Jak informuje Urząd, sprawa jest w toku.

SEJ zajmuje się przede wszystkim produkcją energii elektrycznej, ciepła, sprężonego powietrza oraz chłodu. Działalność w tym zakresie odbywa się głównie na potrzeby kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Działalność SEJ-Serwis oparta jest na wspieraniu SEJ oraz podmiotów zależnych Jastrzębskiej Spółki Węglowej w kilku obszarach działalności pomocniczych, takich jak utrzymanie czystości, zabezpieczanie ruchu pracowników kopalni na terenie łaźni, czy realizacja usług elektrycznych i gospodarczych.

Podmiotem dominującym grupy kapitałowej, do której należy PGNiG Termika jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Obszar działalności Grupy PGNiG obejmuje poszukiwanie złóż, wydobycie gazu ziemnego i ropy naftowej, import, magazynowanie oraz obrót i dystrybucję paliw gazowych. Grupa ta jest głównym importerem paliwa gazowego z Rosji, Niemiec, Szwajcarii i głównym producentem gazu ziemnego ze złóż krajowych. Przedmiotem działalności Zgłaszającego jest wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
tom624
8 lat temu
Firmy energetyczne, w których mamy udziały przez OFE zapłacą za długi kopalń. Pracownicy kopalń zachowają miejsca pracy, a pracownicy firm energetycznych stracą szanse na podwyżki i zwiększy się im ryzyko utraty pracy. Dzięki spadkom cen akcji firm energet. nasze emerytury będą niższe. Czas skończyć z finansowaniem nierentownych firm z naszych kieszeni. Gdy drobnemu przedsiębiorcy biznes nie idzie - zamyka go i zwalnia ludzi. Nikt mu nie pomaga. Polecam przeczytać książkę pt. „Emerytura nie jset ci potrzebna”. Można osiągnąć finansowe bezpieczeństwo i żyć godnie i to w Polsce
karl I
8 lat temu
[QUOTE] UOKiK zbada wniosek PGNiG w sprawie przejęcia spółki "Jastrzębie" [/QUOTE] Po co jakieś przejęcia, dotacje, pomoc. Kopalnie powinno się pozamykać, przejęć na czyste paliwo co ochroni naturę, nasze zdrowie i portfele. Do górnictwa się tylko dokłada, a węgiel w Polsce jest najdroższy.