Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

URE zatwierdził podwyżkę ceny gazu w taryfie detalicznej PGNiG o 5,9%

1
Podziel się

Urząd Regulacji Energetyki (URE) zatwierdził zmianę taryfy detalicznej PGNiG Obrót Detaliczny - spółki zależnej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG), zakładającą podwyżkę ceny o 5,9% dla wszystkich grup taryfowych, podała spółka.

URE zatwierdził podwyżkę ceny gazu w taryfie detalicznej PGNiG o 5,9%
bDYADptx

"Zarząd [...] otrzymał informację o zatwierdzeniu decyzją prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z dnia 25 lipca 2018 roku zmiany nr 2 taryfy PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. w zakresie obrotu paliwami gazowymi Nr 6 " - czytamy w komunikacie.

Podwyżka ceny za paliwo gazowe w stosunku do dotychczasowej taryfy PGNiG Obrót Detaliczny dla wszystkich grup taryfowych wynosi 5,9%. Stawki opłat abonamentowych pozostały bez zmian, podano także.

Nowa taryfa będzie obowiązywać od 10 sierpnia do 31 grudnia 2018 roku.

bDYADptz

Po wejściu w życie nowej taryfy, rachunki za gaz dla gospodarstw domowych - na które oprócz cen paliwa składają się opłaty dystrybucyjne i abonamentowe - będą miesięcznie wyższe średnio o 3,6%. Spółka podkreśliła jednak, że średnie rachunki za gaz dla gospodarstw domowych pozostają o 8% niższe niż na koniec 2015 roku, dzięki wielokrotnemu obniżaniu przez PGNiG cen gazu na przestrzeni ostatnich 3 lat.

"Spółka wystąpiła o zmianę taryfy ze względu na rosnące ceny gazu, który kupuje na rynku giełdowym. Z kolei na giełdowe ceny gazu, zarówno europejskie jak i krajowe wpływa wzrost notowań ropy naftowej i narastające napięcia w handlu światowym wynikające z podwyżek ceł importowych między USA, Chinami i Unią Europejską" - czytamy w komunikacie PGNiG OD.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

bDYADpua
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
sdfgdsa
3 lata temu
jak zawsze okrasc podatnikow, brawo brawo