Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

URE zatwierdził zmiany taryf dla nowej grupy G12as czterem największym OSD

0
Podziel się

Urząd Regulacji Energetyki (URE) zatwierdził zmiany taryf czterech największych operatorów systemów dystrybucyjnych - Enea Operator, PGE Dystrybucja, Energa Operator i Tauron Dystrybucja - polegające na obniżeniu składnika zmiennego stawki sieciowej w nowoutworzonej grupie taryfowej G12as, podał Urząd.

URE zatwierdził zmiany taryf dla nowej grupy G12as czterem największym OSD
bEhfGSxx

'Ponieważ zaproponowane zmiany są korzystne dla odbiorców i zgodne z przepisami prawa, prezes URE w dn. 16 stycznia 2018 r. zatwierdził aktualizacje taryf czterech OSD" - czytamy w komunikacie.

W związku z rozporządzeniem ministra energii z 29 grudnia 2017 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną, czterech największych operatorów systemów dystrybucyjnych po raz kolejny złożyło w ubiegłym tygodniu wnioski do URE o zmiany taryf w zakresie dystrybucji energii elektrycznej. W połowie grudnia Prezes URE zatwierdził taryfy dla energii elektrycznej dla pięciu największych dystrybutorów energii elektrycznej na 2018 r., z czego czterech (bez innogy Stoen Operator) wystąpiło pod koniec grudnia o zmianę taryfy. Zmiany zostały zatwierdzone przez URE 3 stycznia br.

Zaproponowane wówczas korekty polegały na utworzeniu odrębnej dodatkowej grupy taryfowej dla odbiorców zużywających energię elektryczną na potrzeby gospodarstw domowych, tzw. G12as, w celu stymulowania tych odbiorców do zużywania większej ilości energii elektrycznej w godzinach od 22:00 do 6:00.

bEhfGSxz

"Obecne zmiany taryf największych dystrybutorów polegają na ponownym obniżeniu składnika zmiennego stawki sieciowej w nowoutworzonej grupie taryfowej G12as. Składnik ten spółki ustaliły w granicach od ok. 9 do 10 % składnika zmiennego w grupie taryfowej G11 i w G12as dla strefy dziennej" - wyjaśnił URE.

Stosownie do art. 47 ust. 4 ustawy Prawo energetyczne, przedsiębiorstwo energetyczne wprowadza zmianę taryfy do stosowania nie wcześniej niż po upływie 14 dni i nie później niż do 45 dnia od dnia jej opublikowania, przypomniano.

Pomimo wezwania przez prezesa URE, dotychczas nie wpłynął do Urzędu wniosek innogy Stoen Operator w sprawie nowej grupy taryfowej, podano także.

bEhfGSya
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)