Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BOŚ Bank sfinansuje produkcję autobusów elektrycznych Ursusa

6
Podziel się:

Pierwszy z nich to elektryczny, bezemisyjny autobus Ursus City Smile CS 12 E, który jeździ aktualnie w Nowym Sączu - na jednym ładowaniu przejedzie 150 km.

BOŚ Bank sfinansuje produkcję autobusów elektrycznych Ursusa
(URSUS)

Spółka zależna Banku Ochrony Środowiska zawarła z firmą Ursus Bus umowę finansowania w formie leasingu autobusów elektrycznych, w tym prototypu pierwszego seryjnego miejskiego autobusu elektrycznego z ogniwem wodorowym.

"Tym samym BOŚ i Ursus Bus zacieśniają współpracę na polu ekologicznych rozwiązań przyjaznych środowisku naturalnemu. BOŚ Ekosystem - spółka zależna Banku Ochrony Środowiska podpisała z renomowaną marką Ursus umowę leasingu dwóch nowatorskich autobusów: elektrycznego i elektrycznego z ogniwem wodorowym" - czytamy w komunikacie.

Pierwszy z nich to elektryczny, bezemisyjny autobus Ursus City Smile CS 12 E, który jeździ aktualnie w Nowym Sączu - na jednym ładowaniu przejedzie 150 km. Natomiast drugi to napędzany wodorem miejski autobus elektryczny Ursus City Smile CS12 EH, który na jednym zbiorniku wodoru będzie mógł przejechać aż 400 km. W materiale podkreślono, że Ursus City Smile CS12 EH jest pierwszym prototypem autobusu wodorowego w Polsce. Z jego rury wydechowej, zamiast toksycznych spalin, wydobywa się jedynie czysta para wodna.

- To, co wyróżnia Bank Ochrony Środowiska, to misja wspierania przedsięwzięć związanych z szeroko pojętą ochroną środowiska. Jako polski bank łączymy biznes i ekologię z korzyścią dla klientów. Chcemy być istotnym podmiotem w systemie finansowania ochrony środowiska, działającym w oparciu o społeczną odpowiedzialność biznesu. Efektywnie wspieramy zrównoważony rozwój polskiej gospodarki i właśnie dlatego ekoprzedsięwzięcia, które realizuje Ursus, wpisują się w misję Banku Ochrony Środowiska - dlatego z zainteresowaniem będziemy wspierać rozwój tego typu projektów - powiedział wiceprezes BOŚ Paweł Pitera, cytowany w komunikacie.

- Ursus Bus stawia na innowacyjność w zakresie e-mobilności. Uważamy, że mamy obecnie unikalną możliwość rozwoju produkcji pojazdów, ponieważ dotychczasowe technologie oparte o silniki spalinowe osiągnęły maksimum możliwości ograniczenia szkodliwego wpływu na otoczenie. Bank Ochrony Środowiska jest naszym naturalnym partnerem i jesteśmy przekonani, że długofalowa współpraca już wkrótce zaowocuje kolejnymi realizacjami - dodał wiceprezes Ursus Bus Wojciech Zachorowski, cytowany w komunikacie.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 roku spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(6)
BUSOMAT PL
7 lat temu
Autobusy elektryczne to bardzo dobry pomysł.
Styl
7 lat temu
stylistyka do poprawy Panowie, bo lepiej odpowiada technicznie niż wizualnie, no i te małe elektryki ostatnio zaprezentowane, stylistycznie moje dziecko w przedszkolu coś takiego rysuje, ale żeczę wszystkiego dobrego i powodzenia.....
tradycja
7 lat temu
A czemu nie a Autosanie?
sdfsdf332
7 lat temu
mały zasięg, ale jest ok :)
Mada90
7 lat temu
Niby dobrze, tylko czy te autobusy to na pewno będą produkowane w Polsce, czy na Ukrainie przez kororację Bogdan?