Notowania

transport
08.02.2018 15:03

Ursus wygrywa przetarg. Dostarczy 10 nowych autobusów

Wartość umowy opiewa na 13 mln zł brutto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paweł Małecki/Eastnews)
Autobus produkowany przez Ursusa.

Spółka zależna Ursusa wygrała przetarg rozpisany w Lublinie. Tamtejsze Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zamówiło 10 autobusów. Wartość umowy opiewa na 13 mln zł brutto.

Zwycięskie okazało się konsorcjum, w skład którego wszedł Ursus Bus i firma mLeasing (podmiot należący do mBanku). Co ciekawe, Lublin jest też miastem, w którym siedzibę ma Ursus. Pieniądze zostaną więc poniekąd w mieście.

Dostarczane autobusy nie trafią do MPK na zasadzie sprzedaży, tylko będą dzierżawione. Stąd obecność spółki specjalizującej się w leasingu.

Dostawa obejmuje 10 autobusów niskopodłogowych o napędzie konwencjonalnym, choć Ursus bardziej kojarzony jest w ostatnim czasie z produkcją elektrycznych pojazdów. Do MPK nowe autobusy mają trafić jeszcze w tym roku.

Zwycięska oferta obejmuje tylko część całego zamówienia MPK. Lublin zamierza kupić jeszcze 15 autobusów przegubowych.

Ursus inwestuje w e-busy

W ubiegłym roku Ursus Bus wygrał sześć przetargów na dostawę łącznie 100 pojazdów transportu publicznego, z czego zdecydowaną większość stanowiły autobusy elektryczne. Suma zamówień na ten rok przekroczyła 180 mln zł.

Największy przetarg - na dostarczenie 47 w pełni elektrycznych autobusów do Zielonej Góry, opiewał na kwotę 96,5 mln zł. Była to największa tego typu umowa w kraju i jedna z większych w Europie.

Tagi: transport, ursus, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-02-2018

ZibiI tak powinny postępować inne miasta. Tabor wymieniać na krajowy

08-02-2018

bpNa wschodzie Polski panuje specyficzny "gust", desing plastyczny. Zalatuje wschodnim made in charaszo. Logo URSUSA oblepione wewnątrz - … Czytaj całość

08-02-2018

Tomasz77777Czekamy na samochody osobowe i ciężarowe oczywiście z napędem elektrycznym MADE IN POLAND BY URSUS/LUBLIN

Rozwiń komentarze (16)