Notowania

ursus
20.07.2017 17:03

Ursus ze wsparciem z Niemiec. Stworzy Centrum Inteligentnego Przemysłu

- Naszą ambicją jest, aby w najbliższym czasie stać się kreatorem polskiej myśli technologicznej - zapowiada Karol Zarajczyk, prezes Ursusa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ursus)
Prezes Ursusa Karol Zarajczyk (z prawej) podpisuje porozumienie z Politechniką Monachijską.

Znany głównie z produkcji ciągników polski Ursus podpisał porozumienie z Politechniką Monachijską. To wiodący na świecie ośrodek naukowy, specjalizujący się w obszarze elektromobilności. Celem rozpoczętej współpracy jest stworzenie projektu pod nazwą Centrum Inteligentnego Przemysłu w Lublinie.

Obiekt zostanie zlokalizowany na obszarach poprzemysłowych, gdzie powstanie zintegrowany park przemysłowy o powierzchni około 140 ha. Teren ten obejmie przyszłe inwestycje Ursusa - poinformowała spółka.

Integralnym elementem porozumienia jest rozwój współpracy technologicznej Ursusa z Politechniką Monachijską, jako jednym z wiodących na świecie ośrodków w obszarze elektromobilności oraz wprowadzania standardów Przemysłu 4.0.

Bawarska strona porozumienia reprezentowana jest przez TUM International GmbH, które stale współpracuje między innymi z takimi firmami jak Siemens oraz Evonik.

- Naszą ambicją jest, aby w najbliższym czasie stać się kreatorem polskiej myśli technologicznej - zapowiada Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursusa. - Takie podejście w niedalekiej przyszłości przełożyć się powinno na konkretne produkty finalne, dzięki którym będziemy mogli jeszcze prężniej się rozwijać.

- Jednak by mogło być to możliwe, musimy także myśleć o tworzeniu nowoczesnych przestrzeni produkcyjnych oraz o efektywnym transferze technologii. Na naszej współpracy skorzysta również miasto Lublin - przekonuje prezes.

Porozumienie pomiędzy stronami reprezentującymi miasto Lublin, Ursus oraz TUM International GmbH, a więc reprezentanta Politechniki Monachijskiej zostało podpisane w Industrie Center Obernburg w Bawarii.

Prezes Ursusa w To się liczy: Chcemy odbudować polską motoryzację

Ursus to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych oraz lider segmentu elektromobilności. Spółka oferuje szeroką gamę pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa w kraju i na świecie. Z sukcesem rozwija też segment transportu miejskiego oferując około 10 modeli autobusów i trolejbusów miejskich, w tym autobusy elektryczne i hybrydowe.

W tym roku spółka wygrała już dwa przetargi na dostarczenie środków transportu miejskiego do Torunia i Warszawy. W ramach podpisanych umów dostarczy 15 autobusów z możliwością dodatkowego zwiększenia zamówienia o kolejnych 5 pojazdów.

Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie około 800 osób. Ursus produkuje rocznie około 1,5 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie.

Tagi: ursus, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-07-2017

ojojojojPolska bez Niemcow...bez Niemiec to ZERO

20-07-2017

J24Z Niemcami,tak jak i z Francuzami i Rosjanami jeszcze nikt dobrze na biznesie nie wyszedl.Mysle ze to Niemcy beda wyciagac najlepsze polskie … Czytaj całość

20-07-2017

kk@kSwoich uczelni nie mamy ?? Co nam Niemcy mogą zaproponować jeśli to u nas np tworzone są systemy czy oprogramowanie do niemieckich aut

Rozwiń komentarze (59)