Notowania

urs
18.11.2015 08:48

Ursus dostarczył pierwszą partię traktorów do Etiopii

Ursus zakończył wysyłkę 30 ciągników i 130 przyczep dla Ethiopian Sugar Corporation.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pibwl/Wikimedia (CC BY-SA 3.0))

Ursus zakończył wysyłkę 30 ciągników i 130 przyczep wchodzących w skład pierwszej partii przewidzianej w umowie z Ethiopian Sugar Corporation.

"Wysyłka odbyła się zgodnie z zawartym w umowie harmonogramem. Dwie kolejne wysyłki zostaną zrealizowane również zgodnie z ww. harmonogramem, tj. do końca I kwartału 2016r." - czytamy w komunikacie.

Pod koniec sierpnia br. Ursus podpisał z The Federal Democratic Republic of Ethiopia Sugar Corporation (Ethiopian Sugar Corporation) umowę na sprzedaż ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej o wartości 30,67 mln dolarów. Na jej podstawie ma dostarczyć odbiorcy 174 ciągniki oraz 390 przyczep.

Notowania tygodniowe akcji Ursusa

W 2016 r. spółka spodziewa się kolejnych wzrostów sprzedaży, wynikających z uruchomienia środków na zakup sprzętu rolniczego z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, którego budżet wyniesie 13,5 mld euro oraz realizacji zawartych kontraktów zagranicznych.

W okresie pierwszych trzech kwartałów spółka miała przychody ze sprzedaży w wysokości 214,13 mln zł w porównaniu z 131,82 mln zł rok wcześniej.

Istotnymi partnerami mają być w najbliższej przyszłości firmy, działające na rynkach skandynawskich i wschodnich oraz w takich krajach jak Czechy, Słowacja, Węgry, Belgia, Holandia, Słowenia i Chorwacja, gdzie eksportowane są wyroby z pełnej oferty, podano również.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

Zobacz także: Ursus pracuje nad autonomicznym ciągnikiem

Tagi: urs, ursus, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz