Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ursus wychodzi z inwestycji w energetykę. Sprzedał akcje za 22 mln zł

Eksperyment producenta ciągników nie wypalił i postanowił się skupić tylko na produkcji maszyn rolniczych i rozwoju elektromobilności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)

Ursus sprzedaje wszystkie należące do niego akcje spółki Bioenergia Invest. Odkupi je turecki inwestor za ponad 22 mln zł. Eksperyment producenta ciągników nie wypalił i postanowił się skupić tylko na produkcji maszyn rolniczych i rozwoju elektromobilności.

Ursus zawarł z turecką firmą Clean Energy&Renewable Sources umowę sprzedaży wszystkich akcji Bioenergii Invest za kwotę ponad 22 mln zł. Spółka decyzję o sprzedaży tłumaczy zachodzącymi zmianami strukturalnymi na rynku energii, które znacznie utrudniają realizację strategii rozwoju Bioenergii zgodnie z harmonogramem.

Jak podkreśla zarząd Ursusa, cena sprzedaży akcji Bioenergii jest powyżej średniej ceny ich zakupu. Kwota 22 mln zł nie zasili kasy polskiej spółki od razu. Będzie spłacana przez Turków w 20 równych ratach po 1,1 mln zł każda i począwszy od drugiej będzie powiększona o odsetki.

- Zdecydowaliśmy się na sprzedaż Bioenergii w celu koncentracji biznesu na najbardziej perspektywicznych segmentach rynku, które gwarantują dalszy dynamiczny rozwój spółki w najbliższych latach. Rozwój ciągników i maszyn rolniczych oraz inwestycje w elektromobilność w perspektywie planów polskiego rządu w tym zakresie, w najbliższym czasie stanowić będą filary rozwoju naszej grupy kapitałowej - zapowiedział prezes Karol Zarajczyk.

Jak dodaje prezes, od kilku lat rozwijany jest dział ekologicznych środków transportu. - Chcemy być w czołówce europejskich graczy na tym rynku. Produkowane przez nas pojazdy stanowią odpowiedź na zwiększające się zapotrzebowanie na innowacyjne i ekologiczne środki komunikacji. Perspektywy dla pojazdów elektrycznych są bardzo dobre, ponieważ w związku z europejskimi wymogami ekologicznego transportu wiele środków unijnych będzie kierowanych na wymianę taboru miejskiego na pojazdy zasilane "zieloną" energią - podkreśla Zarajczyk.

Jednocześnie firma prowadzi prace badawczo-rozwojowe nad nowymi konstrukcjami ciągników oraz wzbogaceniem oferty o własny układ przeniesienia napędu pod nazwą VIGUS. Wraz z wprowadzeniem do oferty nowych modeli ciągników zarząd zakłada, że ich sprzedaż w kolejnych okresach będzie wzrastać, umacniając pozycję Ursusa na rynku.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 roku spółka połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

Tagi: ursus, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-12-2016

dowiedzniech ursus zaproponuje polskim rolnikom ciągnik który nie będzie posiadał żadnych unijnych i polskich certyfikatów - jak ten sprzedany do afryki. … Czytaj całość

30-12-2016

wpTraktor C-380 robicie fajny, ale o 10 lat za późno. Rynek się już zapchał szrotem z zachodu. Pozostała chińszczyzna którą firmujecie marką Ursus, … Czytaj całość

30-12-2016

mmnmoze oni zaczna produkowac samochod osobowy

Rozwiń komentarze (38)