Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Vantage ma umowę z Erbudem na I etap osiedla we Wrocławiu za 114,5 mln zł netto

0
Podziel się:

Winhall Investments - spółka zależna Vantage Development realizująca inwestycję mieszkaniową Port Popowice we Wrocławiu - zawarła z Erbudem umowę o roboty budowlane i generalne wykonawstwo w formule "zaprojektuj i wybuduj" o wartości 114,5 mln zł netto, podała spółka. W ramach I etapu inwestycji powstanie co najmniej 415 mieszkań i 5 lokali usługowych w trzech budynkach.

Vantage ma umowę z Erbudem na I etap osiedla we Wrocławiu za 114,5 mln zł netto

"Na podstawie umowy wykonawca został zobowiązany do zaprojektowania, budowy i oddania do użytkowania zespołu trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażem podziemnym w inwestycji Port Popowice etap I, wraz z zagospodarowaniem i uzbrojeniem terenu, w tym małą architekturą i zielenią, budowlami towarzyszącymi, a także infrastrukturą techniczną i przyłączami" - czytamy w komunikacie.

Etap I Inwestycji obejmować będzie co najmniej 415 mieszkań i 5 lokali usługowych i zostanie podzielony na dwie fazy: faza I obejmować będzie zaprojektowanie całości etapu I oraz realizację budynku A, a faza II realizację budynków B i C.

"Zakończenie całości robót fazy I zostało przewidziane w terminie do dnia 15 października 2019 roku, natomiast zakończenie całości robót fazy II w terminie 75 tygodni od dnia doręczenia nakazu rozpoczęcia robót" - czytamy dalej.

7 czerwca 2018 r. został wydany nakaz rozpoczęcia robót obejmujący zaprojektowanie całości etapu I oraz realizację fazy I. Wynagrodzenie przysługujące wykonawcy za realizację tych prac wynosi 43,6 mln zł netto.

Nakaz rozpoczęcia robót dla fazy II może być wydany najpóźniej do 31 marca 2019 r., podano także.

Vantage Development S.A. to firma deweloperska, realizująca projekty w segmencie mieszkaniowym i biurowym. Spółka jest notowana na GPW od 2012 r. W 2017 r. sprzedała 1 034 lokale.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży (razem) sięgnęły 1 805,46 mln zł w 2017 r.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)