Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Vigo System przedłużyła możliwość zwolnienia od podatków

0
Podziel się

Vigo System ma bezterminowe zezwolenie na działalność w TSSE.

Vigo System przedłużyła możliwość zwolnienia od podatków
(Parlament Europejski)
bDZKUzJx

Vigo System otrzymało bezterminowe wydłużenie zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan, podała spółka.

"Będzie obowiązywało ono do dnia zakończenia funkcjonowania TSSE (31 grudnia 2026 roku). Pierwotnie okres obowiązywania zezwolenia wyznaczony był do dnia 15 listopada 2017 roku" - czytamy w komunikacie.

Spółka na podstawie zezwolenia z 9 listopada 2005 roku prowadzi całą swoją działalność na terenie należącym do TSSE, podkreślono również.

bDZKUzJz

Vigo przypomina, że dochód uzyskany z działalności gospodarczej objętej zezwoleniem na terenie strefy ekonomicznej zwolniony jest z opodatkowania. Wielkość uzyskanej pomocy dla emitenta wynosi 65 proc. zdyskontowanych, poniesionych w okresie obowiązywania zezwolenia, nakładów inwestycyjnych na środki trwałe i zakupione wartości niematerialne i prawne. Pomoc ta pomniejszana jest o wszelkie zdyskontowane dofinansowania ze środków publicznych uzyskane przy zakupie środków trwałych. Dzięki działalności na terenie SSE dochód zwolniony z opodatkowania wyniósł w 2014 r. 7 192 127,38 zł.

Notowania tygodniowe akcji Vigo System

Vigo System jest firmą technologiczną, założoną przez grupę naukowców z Wojskowej Akademii Technicznej. Spółka działa od ponad 20 lat i zajmuje czołową pozycję na światowym rynku niechłodzonych, fotonowych detektorów podczerwieni produkowanych w technologii MOCVD (Metal Organic Chemical Vapor Deposition). Produkty Vigo System znajdują zastosowanie m.in. w sektorze obronnym, przemyśle, ochronie środowiska czy medycynie. Są także wykorzystywane w badaniach naukowych w dziedzinie spektroskopii, techniki laserowej i kontrolowanej syntezy termojądrowej. Znaczącym partnerem biznesowym spółki z Ożarowa Mazowieckiego są firmy z sektora obronnego.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bDZKUzKa
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)