Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Łukasz Pałka
|

Nie widać końca kłopotów Vistalu Gdynia. Kolejny bank wypowiada umowę

1
Podziel się:

Bank domaga się zapłaty ponad 900 tys. zł.

Grupa kierowana przez Ryszarda Matykę walczy o przetrwanie.
Grupa kierowana przez Ryszarda Matykę walczy o przetrwanie. (Vistal Gdynia)

Vistal Ocynkowania, spółka zależna Vistal Gdynia, otrzymała pismo, w którym Bank BGŻ BNP Paribas wypowiedział umowę kredytu w rachunku bieżącym i wezwał do zapłaty - podaje Vistal.

"Termin wypowiedzenia umowy wynosi 7 dni licząc od dnia następującego po dniu doręczenia przedmiotowego wypowiedzenia. Wysokość zadłużenia spółki zależnej z tytułu przedmiotowego kredytu wobec BNP na dzień 20 września 2017 r. wynosi ogółem 914.921,17 zł" - czytamy w komunikacie.

Zobacz także: Zobacz także: PKP Cargo brakuje rąk do pracy. Firma szuka pracowników

We wrześniu Vistal Gdynia informował o dokonaniu aktualizacji budżetów niektórych kontraktów budowlanych: 9 września poinformował o korektach, których szacunkowy negatywny wpływ na skonsolidowany wynik finansowy brutto za pierwsze półrocze 2017 to około 88,1 mln zł, a 22 września o dalszych korektach obniżających ten wynik o 44,7 mln zł.

Vistal Gdynia - spółka dominująca grupy Vistal - to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach infrastrukturalnym, marine i offshore, w tym infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

Kurs akcji Vistalu Gdynia od początku 2017 roku

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
,
6 lat temu
E tam różne fediuki chcałyby wszystko za darmo.