Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Vistula Group ma zgodę UOKiK na połączenie ze spółką Bytom

0
Podziel się:

Warszawa, 17.08.2018 (ISBnews) -  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na połączenie Vistula Group i spółki Bytom, podała Vistula.

Vistula Group ma zgodę UOKiK na połączenie ze spółką Bytom
bELeuWgR

"Zarząd Vistula Group S.A. z siedzibą w Krakowie, informuje o otrzymaniu w dniu 17 sierpnia 2018 roku decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia 16 sierpnia 2018 roku o wydaniu zgody na dokonanie koncentracji polegającej na połączeniu się Vistula Group i Bytom S.A. z siedzibą w Krakowie. Na mocy wskazanej decyzji Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na dokonanie koncentracji" - czytamy w komunikacie.

Vistula Group i Bytom złożyły 5 września ub. r. do UOKiK wniosek o zgodę na połączenie. W połowie listopada Urząd wydał postanowienie o przedłużeniu o 4 miesiące postępowania antymonopolowego. Vistula oceniła wówczas, że termin połączenia spółek przesunie się na koniec I kw. 2018 r.

W połowie września Vistula (jako spółka przejmująca) i Bytom (jako spółka przejmowana) podpisały plan połączenia. Parytet wymiany akcji określono na 1:0,82.

bELeuWgT

Na początku czerwca ub. r. zarządy Vistula Group i Bytom podjęły uchwały w sprawie zamiaru połączenia spółek. Jak wówczas informowano, połączenie ma zostać przeprowadzone poprzez przeniesienie całego majątku Bytomia (spółka przejmowana) na Vistula Group (spółka przejmująca) w zamian za akcje Vistula Group.

Zarówno Bytom, jak i Vistula Group specjalizują się w projektowaniu oraz sprzedaży detalicznej, markowej odzieży męskiej w salonach własnych i franczyzowych na terytorium Polski. Dodatkowo, Vistula Group poprzez swoje spółki zależne prowadzi sprzedaż odzieży damskiej oraz luksusowej biżuterii i zegarków.

bELeuWhu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)